Набряк ніг у літніх людей: причини, лікування

У старечому віці обмін речовин потихеньку сповільнюється, інтенсивність відновлювальних процесів знижується, але при цьому часто загострюються різні хронічні захворювання. Набряки – один із симптомів таких хвороб.

Зрозуміти, чому набрякають ноги у літніх людей допоможе лікар, особливо якщо цей стан супроводжується сильним болем і дискомфортом. Які ж існують причини їх виникнення? Давайте розбиратися разом.

Опухають ноги у літньої людини: причини

Причин, чому у людей похилого віку набрякають ноги, може бути багато. Найбільш поширені:

  • Поганий стан судинної системи (витончення стінок) з віком. Часто йому супроводжує варикозне розширення вен, тромбофлебіт. Через перерахованих хвороб кров і лімфа застоюється, що і призводить до розвитку набряків.
  • Ендокринні порушення. Оскільки в літньому віці часто виникають збої в обміні речовин, це може супроводжуватися неправильною роботою ендокринних органів: щитовидної залози, підшлункової та т. П. Вони виділяють в кров певні гормони, які регулюють діяльність організму в цілому і водно-сольовий баланс.
  • Збої в роботі нирок. Часто респіраторні захворювання призводять до ускладнень в роботі деяких органів, зокрема, нирок. Порушення гідро-сольового балансу при хворобах нирок також викликає набряклість.
  • Малорухливий спосіб життя і носіння незручного взуття. Активний спосіб життя, часті прогулянки і перебування на свіжому повітрі покращує циркуляцію крові, а також сприяє хорошому відтоку лімфи. А ось малорухливий спосіб життя, постійне сидіння призводить до погіршення роботи судин. Цьому також сприяє носіння незручного взуття – занадто вузькою, на високих підборах і т.д. В результаті цього капіляри стискаються, а кров і лімфа гірше циркулюють.
  • Серцево-судинні захворювання. Наприклад, серцева недостатність може призвести до набряклості, яка триває тривалий час. Зазвичай проблемними зонами є гомілки і поперек.
  • Старі травми або переломи. У місці травми через руйнування цілісності м’язів циркуляція крові також може погіршитися, що призведе до поганого відтоку лімфи.
  • Зайва вага. При надмірному вазі збільшується навантаження на нижні кінцівки, порушується обмін речовин і підтримання водно-сольового балансу на необхідному рівні.
  • Незбалансоване харчування. При великому вмісті солоних і кислих продуктів в раціоні, безлічі спецій, а також копченостей погіршується відтік води, що провокує припухлості.
  • Дія деяких лікарських препаратів. При систематичному прийомі медикаментів (судинорозширювальні засоби, антикоагулянти, гормональні препарати) порушується обмін води, що призводить до застою лімфи.

Про що свідчить зовнішній вигляд набряків?

Отек ног у пожилых людей: причины, лечение

На ступнях і щиколотках. Вони зазвичай пов’язані зі скупченням лімфи в втратили еластичність кровоносних стінках. Скупчення лімфи по-іншому називається лімфостаз. Цей стан вимагає невідкладної лікарської допомоги, оскільки якщо нічого не робити, це може привести до втрати рухливості кінцівки і подальшої інвалідизації. В цьому випадку потрібно звернутися до лікаря-флеболога або судинного хірурга. При варикозному розширенні вен набряклість проявляється ближче до вечора, вночі вона майже повністю проходить. Якщо вранці припухлість зберігається, тоді проблема не в варикозі або венах.

Ниркові. Утворюються в області ступень і щиколоток, пов’язані з порушенням роботи нирок. На дотик вони теплі, м’які, податливі, трохи блідіше шкіри або тілесного кольору; з’являються в ранкові години. При натисканні на них ямки не залишається. Необхідно обов’язково звернутися до нефролога або уролога.

Через порушення в роботі серця. Часті хвороби, при яких виникають здуття на ногах – пороки серця, аритмія, кардіосклероз, серцева недостатність і т. П. При цьому візуально вони синюшні, щільні; при натисканні залишається ямка.

Через проблеми зі щитовидною залозою. В основному виникають на гомілки. При натисканні на них ямки не залишається. Колір шкіри при цьому не змінюється, залишається тілесним.

У таблиці нижче вказані ознаки і можливі причини, чому у людей похилого віку набрякають ноги.

  Нирки Серце Вени (варикоз) Щитовидна залоза
Колір тілесний синюшний тілесний, іноді з синюшним відтінком тілесний
Температура теплий холодний теплий теплий
Наявність «ямки» після натискання ні так ні ні
Час появи вранці ввечері , вночі проходять ввечері , вночі проходять ввечері , вночі проходять
Місце локалізації ступні і щиколотки щиколотки гомілка, ступні гомілка

Боротьба з набряками в спеціалізованих установах

Отек ног у пожилых людей: причины, лечение

Поява припухлостей у людей похилого віку завжди повинно насторожувати, оскільки це свідчить про якісь неполадки в організмі. Набряк – це наслідок, а не причина. Знайти причину – це завдання лікаря. З’ясувати, чому набрякають ноги у літніх людей і поставити правильний діагноз в залежності від виявлених порушень може нефролог, кардіолог, ендокринолог або флеболог.

Так, якщо причиною припухлості є варикозне розширення вен, лікар часто виписує носіння компресійних панчіх, різні охолоджуючі мазі з ментолом, лікарські препарати. Якщо проблема з серцем, тоді лікуванням будуть кардіопротектори, різні сечогінні препарати, які прискорюють відтік лімфи і т. П.

Важливо не займатися самолікуванням, оскільки це тільки посилить проблему і змаже картину симптомів при зверненні до лікаря.

Для профілактики і лікування слід дотримуватися здорового способу життя. Швидше за все відновити здоров’я можна в спеціалізованому закладі. Так, наприклад, в будинку для літніх людей «Добре життя» кваліфікований персонал подбає про всі потреби пацієнта, підбере необхідні ліки і забезпечить догляд.

В такому закладі є всі необхідні ресурси для усунення симптоматики у людей старшого віку. До послуг пацієнтів – консультації з фахівцями необхідного рівня, смачне збалансоване харчування, заняття фізичними вправами під наглядом медперсоналу.

У штаті хоспісу працюють кваліфіковані лікарі вищої категорії, які підберуть оптимальну схему лікування відповідно до анамнезом і хронічними захворюваннями пацієнта.

Геріатричний пансіонат має всі умови, щоб мінімізувати стрес від перебування в лікувальному закладі. Тут дозволено відвідування родичів і плідну цікаве проведення часу з іншими пацієнтами пансіонату. У приватному хоспісі «Добре життя» за вашими родичами будуть доглядати з усією відповідальністю, професіоналізмом і турботою.

 

Будинок престарілих Хоспіс