Стареча деменція – це важке нейродегенеративне захворювання. У хворих знижуються когнітивні здібності і погіршується пам’ять, а також спостерігається втрата орієнтації в просторі і галюцинації. Літня людина регулярно висловлює неадекватні ідеї, які можуть сильно зачіпати оточуючих. Не всім родичам вдається прийняти той факт, що слова старого вже не можна сприймати всерйоз … Коли настає остання стадія хвороби, людина повністю втрачає зв’язок з реальністю, перестає говорити і постійно здійснює дивні вчинки. Його свідомість згасає, а тіло «живе» окремо від мозку. В такому стані хворий може нашкодити і собі, і оточуючим.

Старий, який страждає від недоумства, втрачає здатність доглядати за собою самостійно. Родичі не можуть забезпечити йому повноцінний догляд, адже стан хворого потрібно контролювати постійно, а на це потрібно дуже багато сил, часу і нервів. Та й не кожна людина зможе довго спостерігати за старим, особистість якого руйнується. Єдиний спосіб підвищити якість життя старого – це пансіонати для хворих на деменцію.

Пансіонат для людей похилого віку з деменцією - подбайте про своїх близьких

Як працюють пансіонати для літніх з деменцією «Добре життя»

У будинку для літніх людей працює кваліфікований персонал, який має всі необхідні знання і навички по догляду за хворими деменцією. Фахівці чуйно і терпляче ставляться до пансіонерами і постійно стежать за їх фізичним і психічним станом. Програма пансіонату для хворих з деменцією включає:

 • чіткий розпорядок дня;
  повноцінне харчування (доглядальниця годує людину, яка не може цього зробити самостійно);
 • прогулянки на свіжому повітрі на території будинку для людей похилого віку в супроводі доглядальниці;
 • своєчасні походи в туалет (люди з деменцією про це часто забувають) і гігієнічні процедури для лежачих хворих;
 • цілодобове спостереження за хворим і запобігання вчиненню небезпечних вчинків ( «прогулянка в невідомому напрямку», спроби з’їсти неїстівні предмети і т.д.)
 • цікаве дозвілля, програму якого складають в індивідуальному порядку;
 • дотримання особистої гігієни;
 • програма відновлювальних процедур;
 • медичне обслуговування на гідному рівні.

Будинок пристарілих з деменцією «Добре життя» – безпечне проживання

Територія пансіонату обладнана всіма необхідними системами для забезпечення безпеки постояльців:

 • камери відеоспостереження;
 • кнопки виклику;
 • сучасна система вентиляції;
 • пожежна сигналізація.

Безпека хворих на деменцію істотно залежить від їх психічного стану, тому пацієнтів регулярно відвідує психіатр пансіонату для літніх з деменцією. Він коригує програму медичного супроводу та відновлювальних процедур виходячи з висновків, зроблених в результаті обстеження.

Пансіонат для літніх з деменцією: умови проживання

Звертайтеся до професіоналів, і вони подбають про те, щоб якість життя ваших рідних підвищилося. Цьому сприяють такі моменти.

 1. Процедури. У комплекс входить постійний супровід пацієнта під час життя в пансіонаті. Персонал забезпечує фізичні заняття і відновлювальні процедури.
 2. Харчування. Професійний дієтолог складе індивідуальне меню з урахуванням особливостей здоров’я людини і його фізичного стану. У раціон постояльців пансіону входить м’ясо птиці, морепродукти, овочі, крупи і фрукти. Страви «одного дня» містять добову норму білків, вуглеводів, вітамінів і мікроелементів, які потрібні організму людини для повноцінного функціонування.
 3. Санаторні умови. Хворі проживають в комфортних кімнатах з душем, туалетом, телевізором і холодильником. Інтер’єр розроблений з урахуванням особливостей сприйняття реальності людиною зі зниженими когнітивними здібностями.

Стареча деменція – це не вирок для хворого і його родичів. Доручіть турботу про рідну людину професіоналам хоспісу «Добре життя». Так ви зробите для рідної людини набагато більше, ніж якщо приймете рішення присвятити роки свого життя догляду за хворим.

Деменція – захворювання, при якому здатність мислити поступово згасає 

Страхітливий діагноз може почути будь-яка людина. Найстрашніше те, що хвороба постійно прогресує і призводить до нездатності мислити і виконувати елементарні повсякденні дії. У них погіршується пам’ять, вони перестають адекватно оцінювати ситуацію і сприймати події. Нерідко стають вельми агресивними, замкненими. Мова також зазнає змін, часто стає незв’язною. Патологія погіршується ще й тим, що соціальна поведінка змінюється в гіршу сторону. Близькі хворих на деменцію стикаються з безліччю проблем, пов’язаних із захворюванням. Їм доводиться розриватися між роботою, особистим життям і доглядом за своїм хворим родичем. Однак, хворі на деменцію не тільки часто вороже налаштовані, але і дратівливі. Важко йдуть на контакт. Далеко не всі родичі готові відмовитися від особистого життя на користь догляду за хворим з деменцією. Та й чи зможуть вони забезпечити гідну турботу? Переймаючись таким питанням, людина повинна, в першу чергу, думати про здоров’я і добробут своєї близької людини. Адже для багатьох морально – етичний аспект передачі хворого родича в пансіонат для людей з деменцією грає важливу роль. Що скаже суспільство? Що подумають друзі? І так далі. Але головне, про що завжди повинна пам’ятати людина-це, безумовно, здоров’я його похилого батька. Реальну допомогу по догляду за літнім з деменцією можуть надати спеціалізовані заклади, серед них: 

 •  пансіонат; 
 •  будинок престарілих; 
 •  хоспіс; 
 •  цілодобові санаторії та центри для тих, хто зіткнувся з подібною проблемою. 

Інтернат для людей похилого з деменцією або санаторій для хворих з деменцією – це величезний спектр послуг, що надаються в цій області Перш за все це: 

 • цілодобовий догляд; 
 • контроль стану хворого з боку медичних працівників; 
 • підбір харчування з урахуванням стану здоров’я хворого; 
 • соціалізація і адаптація; 
 • розробка індивідуальних програм для поліпшення пам’яті; 
 • лікувальна фізкультура.

Природно, що це далеко не все, чим може допомогти пансіонат для людей похилого віку з деменцією або будинку для людей з деменцією. Це і турбота, і ласка, і терпіння працівників, які трудяться на благо стражденних. Всі вони покликані для того, щоб полегшити страждання, як хворих, так і їх близьких. Перебуваючи в цілковитій безпеці і будучи оточеним кваліфікованими фахівцями люди, з діагнозом деменція, ведуть активний спосіб життя і знаходять нових друзів, отримують медикаментозне лікування в рамках реабілітації, займаються фізичною терапією. Для тих, у кого є хронічні захворювання, передбачені особливі умови перебування. Наприклад, ортопедичні матраци або спецумови для маломобільних людей. В Україні і в Києві область послуг по догляду за подібного роду хворими значно більше. Вартість варіюється від того, що необхідно кожному пацієнтові. 

Інтернат для людей похилого з деменцією: переваги

Прийнявши рішення оформити хворого до спецзакладу, ви отримуєте ряд переваг: 

 • індивідуальна програма для поліпшення моторики; 
 • програма вправ для дихання і профілактики запалення легенів; 
 • розважальні заходи (концерти, гуртки самодіяльності); 
 • робота з психологом і профільними фахівцями. 

Індивідуальний підхід і турбота – це головне, що необхідно пацієнтам. Тут їх забезпечать.

 

Будинок престарілих Хоспіс