Реабілітація після інсульту у Києві: повертаємо людей до життя

Інсультом називають гостре порушення кровообігу у мозку, під час якого у певних зонах раптово і швидко значно погіршується чи взагалі припиняється приплив крові. В результаті у людини в тому чи іншому обсязі практично завжди відмирає мозкова тканина.

Це серйозний патологічний стан, який може за лічені хвилини на порядок погіршити стан здоров’я. Критичність інсульту в тому, що мозок контролює роботу всього організму. Порушення його роботи та відмирання мозкової тканини може бути смертельним, тому потрібне негайне лікування та комплексна реабілітація після інсульту.

Небезпека цієї патології полягає в тому, що навіть після успішного лікування та відновлення у людини можуть виявлятися серйозні порушення: проблеми з мовленням, розлади координації та рухових здібностей, когнітивні спотворення, труднощі із сечовипусканням. Багато залежить від механізму розвитку інсульту, його тяжкості та своєчасності лікування.

Основні види інсульту

Залежно від механізму перебігу виділяють три різновиди інсульту:

 • Ішемічний (також відомий як «інфаркт головного мозку»). Найпоширеніша форма. Характерний людям старше 60 років. Зазвичай розвивається і натомість інших захворювань: цукрового діабету, серцевих вад, артеріальної гіпотензії. Інсультний стан зазвичай провокується тромбами, закупоркою судин мозку повітряними бульбашками, травматичним стисканням кровоносних судин.
 • Геморагічний. Несподіваний розрив судин, який закінчується великим крововиливом у мозок. Буває внутрішньомозковий та субарахноїдальний. Перший характерний для людей віком 45-60 років, які страждають на гіпертонію, артеріальну гіпертензію, захворювання крові. Найнебезпечніший. Субарахноїдальний інсульт відбувається, коли кров потрапляє у субарахноїдальний простір. Він буває у людей віком від 30 років.
 • Транзиторна ішемічна атака. Короткострокове припинення кровотоку у головний мозок. За симптоматикою схоже на інсультний стан, проте відбувається протягом доби і без наслідків. Це більше «тривожний дзвінок» – якщо не вжити заходів, висока ймовірність настання інсульту вже протягом найближчих півроку.

Реабілітація після інсульту у Києві: повертаємо людей до життя
Незалежно від того, яка саме неприємність вразила близьку вам людину, грамотна у Києві реабілітація після інсульту поверне його до повноцінного життя. Щоправда на це потрібен час.

Як довго триває відновлення після перенесеної хвороби?

Однозначної відповіді на питання, скільки часу буде потрібно людині, щоб відновитися після мозкового крововиливу, немає. Це залежить від багатьох факторів, включаючи розмір та локалізацію ураженої області, а також скільки пройшло часу між крововиливом та початком надання медичної допомоги. Однак орієнтовні терміни все ж таки є:

 • Інсульт із мінімумом неврологічного дефіциту – 1-2 місяці на часткове відновлення та близько 3 місяців на повне. Виражається легким лицьовим паралічем, розладом зору, запамороченням, слабким порушенням координації.
 • Виражений неврологічний дефіцит – півроку до здатності людини обслуговувати себе самостійно і від одного до кількох років до повернення до нормального стану. Характеризується значним паралічем обличчя та кінцівок, серйозними проблемами з координацією.
 • Стійкий неврологічний дефіцит – 1-2 роки на часткове відновлення, повна реабілітація після інсульту такої складності вже неможлива, оскільки відмирають важливі частини головного мозку, функції яких не можуть взяти на себе скупчення нейронів, що залишилися. Виявляється у вигляді паралічу та інших серйозних дефектів.

Тут слід пам’ятати, що реабілітація після інсульту не повинна припинятися навіть тоді, коли пацієнт почуватиметься нормально, а результати покажуть відновлення нормального функціонування організму. Це потрібно не тільки, щоб підтримувати наявні навички та якості, але й запобігти подальшим інсультним атакам.

Професійна постінсультна реабілітація у Києві

Чим раніше ви займетеся відновленням близької вам людини, яка зіткнулася з цією недугою, тим кращих результатів вдасться досягти. Бажано розпочати одразу після того, як стан хворого стабілізувався. І, звичайно, цю роботу слід довірити кваліфікованим медикам.

Геріатричний пансіонат «Добре життя» пропонує послуги з реабілітації після інсульту в Києві за цінами, які є посильними для більшості сімей. Ми маємо штат кваліфікованих фахівців у медичній сфері, які допоможуть досягти максимально можливих результатів. У нас працюють:

 • неврологи, нейрофізіологи та нейропсихологи;
 • ерготерапевти та кінезітерапевти (фізреабілітація);
 • логопеди (відновлення мови);
 • фізіотерапевти, масажисти та дієтологи;
 • відповідно навчений медперсонал.

Підходячи до кожного випадку індивідуально, команда приватного пансіонату для літніх «Добре життя» спонукає у пацієнта потужну мотивацію до одужання та допоможе втілити її у конкретний результат. Ми відновимо нормальне функціонування організму, повернемо втрачені через хворобу функції, а також упорядкуємо психіку вашого родича.

Чому «Добре життя»?

Ми виліковуємо не лише тіло, а й душу. Як показують про реабілітацію після інсульту в Києві відгуки, загальну ефективність реабілітаційних заходів визначає безліч різних чинників. Так, велику роль тут відіграє психічний стан пацієнта. І фахівці центру допомагають сформувати адекватне ставлення людини до цієї хвороби, виправляють негативні настанови та налаштовують на позитивне ставлення до життя.

Наші лікарі ретельно контролюють стан пацієнта, допомагають повернути всі втрачені функції та по можливості повернутися до самостійного повноцінного життя. Досвідчений середній медичний персонал забезпечить турботу та професійний догляд за пацієнтом навіть у тяжкому стані.

Матеріально-технічна база нашого центру включає всі необхідні засоби, які допомагають фахівцям досягати необхідного успіху. Це і спеціально облаштовані палати, і зали фізреабілітації, приміщення ерготерапії. Все це ми застосовуємо, щоб у Києві реабілітація після інсульту ставала не вироком, а путівкою у справжнє життя.

Будинок престарілих Хоспіс