Останнім часом суспільне свідомості переосмислює концепцію будинків престарілих. Традиційно сприймаються як забутих богом закутків, створювані сьогодні сучасні центри по догляду за людьми похилого віку ламають цей стереотип. На їхню користь, перш за все, кажуть можливості забезпечення належного догляду за літніми людьми, забезпечення їх спілкування і дозвілля.

Причина необхідності будинків престарілих

Інститут будинків престарілих досить давній. Проблема догляду за старого по-різному розуміється в різних суспільствах. Тому і реалізація ідеї будинків престарілих по-своєму здійснювалася в різних країнах. Традиційно кращий догляд пропонується в розвинених державах з міцною структурою економіки і звично високим ступенем турботи про власних громадян, незалежно від їх віку та стану. Такий будинок для людей похилого віку є і у нас.

Більшість будинків престарілих платні. У той же час висока вартість проживання не завжди гарантує відповідний вартості рівень турботи і догляду. Важливо вибирати заклади не за ціною за проживання, а за відгуками клієнтів, підбору персоналу, харчування та організації лікування та дозвілля. Перевагу варто віддавати закладам, розташованим за межами міста. У заміських будинках не тільки чисте повітря, а й існує можливість за бажанням працювати своїми руками в саду, що благотворно впливає на стан літніх пацієнтів.

Переваги будинків для людей похилого віку

Сама ідея будинків престарілих має ряд привабливих параметрів. Старі люди в будь-якому випадку потребують догляду. У той же час дуже багато самотніх людей похилого віку, піклуватися про яких нікому: подружжя їх померли, а у дітей об’єктивно не вистачає часу або спеціальної медичної освіти (в разі необхідності). В цьому випадку переваги будинків престарілих перед одиноким проживанням будуть наступними:

постійне перебування серед людей;

цілодобовий нагляд мед-персоналу;

харчування відповідно до індивідуальних потреб організму престарілих людей;

який відповідає потребам медичний догляд;

надання всього необхідного медичного обладнання;

відсутність необхідності добиратися з дому до закладу охорони здоров’я для здійснення щоденних процедур; організація культурно-масових заходів з урахуванням вікових особливостей;

проживання в умовах комфорту, зелені і чистого повітря.

Таким чином, правильно підібраний будинок престарілих може забезпечити літній людині гідну тривалу старість і вирішити проблеми нестачі догляду за літнім населенням, а також проблему самотності багатьох літніх людей, що залишилися без своїх чоловіків і коханих.

Дом престарелых Хоспис