Тренування пам’яті – шлях до покращення якості життя
З віком мозок людини, як і тіло, змінюється стає менш активним. Першими ознаками старіння мозку частіше буває погіршення слуху, потім – уповільнення рефлексів, та був – слабшає пам’ять. Якщо мозок не тримати в тонусі – короткострокова пам’ять (необхідна вивчення нової інформації) стає гірше, посилюється забудькуватість, уповільнюється сприйняття інформації.
Садиба для людей похилого віку «Добре життя» в Україні – це місце, де кваліфіковані співробітники допомагають літнім пацієнтам справлятися з недугами, і з погіршенням пам’яті, в тому числі.
Послуги будинку престарілих у Києві
У приватних будинках для людей похилого віку в Києві та Київській області пацієнтам забезпечують повноцінний догляд, який значно покращує якість життя. Це означає:
- контролюють стан здоров’я, виробляють регулярні виміри життєвих показників;
- лікар, який обслуговує пансіонат для літніх людей, призначає лікування наявних захворювань, його рекомендації суворо виконуються;
- проводяться комплексні реабілітаційні заходи для людей із різними хворобами;
- пацієнтам, що надійшли до будинку для людей похилого віку, надається психологічна допомога;
- за необхідності – надається допомога у виконанні будь-яких дій (здійсненні санітарно-гігієнічних процедур, одяганні, їді тощо);
- лежачі хворі в санаторії для людей похилого віку в Україні перебувають на особливому контролі, отримують повний комплекс послуг для людей, прикутих до ліжка;
- організовано повноцінне шестиразове харчування;
- пропонується насичена розважальна програма.
Також у пансіонаті для людей похилого віку в Києві приділяють увагу усуненню наслідків вікових порушень пам’яті. Для цього розробляють індивідуальні плани для людей, які мають ознаки погіршення пам’яті, які страждають на захворювання з характерними ознаками забудькуватості. Будинок для хворих для літніх людей, що функціонує на комерційній основі, забезпечує пацієнтам максимально уважний догляд.
Причини та ознаки погіршення пам’яті у людей похилого віку
Пансіонат для людей похилого віку в Києві приймає різні категорії людей. Багато хто з них страждає забудькуватістю. Людська пам’ять має властивість змінюватися з віком з низки причин, основні їх:
- дегенеративні зміни мозкової тканини у людей похилого віку, викликані різними захворюваннями (наприклад, хворобою Альцгеймера);
- атеросклероз судин головного мозку;
- черепно-мозкові травми;
- психіатричні захворювання, проблеми із щитовидною залозою, серцевою, дихальною системами, нирками, наявність в організмі тяжких інфекцій;
- нервове виснаження, постійний стрес, депресія;
- шкідливі звички – зловживання алкоголем, наркотиками, тютюнопалінням.
Ослаблення пам’яті проявляється забудькуватістю – людина не може згадати елементарних речей чи подій. Також погіршується процес запам’ятовування – мозок не сприймає інформацію, особливо у великих обсягах. Виникають проблеми з навчанням, здобуттям навичок. Також проявляється утруднення у зосередженні уваги.
Поради від лікарів будинку для людей похилого віку
У приватних будинках для людей похилого віку в Києві вакансії займають виключно високопрофесійні фахівці. Вони втілюють у життя комплексний підхід догляду за пацієнтами.
Для збереження та покращення пам’яті лікарі, які обслуговують будинок для літніх людей, пропонують такі заходи:
- Забезпечення повноцінного відпочинку, здорового сну. Це важливий фактор, що іноді діє краще за будь-які ліки. Під час сну відбувається зміцнення мозкових клітин, що допомагає зберігати спогади. Для нормального відпочинку людям похилого віку потрібно 6-9 годин.
- Фізична активність. Дозволяє покращувати кровообіг, що позитивно впливає на клітини мозку. Це можуть бути фізичні вправи, ЛФК, спортивна ходьба, заняття йогою – щонайменше годину тричі на тиждень та щоденні прогулянки на свіжому повітрі.
- Санаторій для людей похилого віку пропонує заняття розумовою гімнастикою за спеціальною програмою.
- Також рекомендується активне спілкування з оточуючими людьми.
Люди, які населяють для людей похилого віку будинок, мають всі можливості для повноцінного, насиченого подіями життя.