Боротьба з безсонням у літніх людей
Більшість людей похилого віку страждає порушеннями сну. Це проявляється по-різному – тривале засинання, часті нічні пробудження, надмірно чуйний сон. Позбутися цього можна, встановивши та усунувши причину. У приватних будинках для людей похилого віку в Києві та по Україні успішно справляються з цією проблемою. Підготовлений персонал, затишна атмосфера, стабільна психологічна обстановка, чудове обслуговування цілодобово – все це надає будинок для людей похилого віку для людей похилого віку.
Причини порушень сну у пацієнтів похилого віку
При поміщенні людини в будинок-інтернат для людей похилого віку та інвалідів у Київській області або Києві медперсонал спочатку займеться з’ясуванням причин безсоння. Вони можуть бути різними:
- нічне апное (зупинка дихання, наступна за періодом хропіння);
- синдром неспокійних ніг;
- захворювання внутрішніх органів, що викликають фізіологічні реакції (спрагу, часте сечовипускання, біль);
- хвороби опорно-рухового апарату, що супроводжуються больовим синдромом;
- часті та тривалі стреси;
- депресія;
- малорухливий спосіб життя;
- шкідливі звички;
- порушення режиму сну та неспання;
- неконтрольований прийом низки медикаментозних препаратів (психотропних, гормональних, гіпотензивних, деяких антибіотиків та інших).
Для з’ясування причин, постановки діагнозу та призначення терапії найкраще помістити людину в будинок для людей похилого віку, де їй забезпечено спостереження за здоров’ям цілодобово.
Санаторій для людей похилого віку укомплектовується спеціально підготовленим персоналом, який вміє з нескінченним терпінням професійно спілкуватися і надавати допомогу пацієнтам, які страждають на різні захворювання.
Якщо вчасно не розпочати боротьбу з безсонням, це загрожує негативними наслідками:
- загостренням хронічних хвороб;
- зниженням активності мозку, що призводить до погіршення сприйняття світу, порушень координації рухів, погіршення пам’яті;
- збільшенням маси тіла;
- нервовим виснаженням;
- погіршенням психоемоційного стану.
Ефективний спосіб позбутися безсоння
Вже при появі перших ознак порушення сну слід оформити хворого в будинок для людей похилого віку, щоб уникнути переходу порушення здоров’я в хронічну форму.
Приватний будинок для людей похилого віку в Україні має в своєму розпорядженні штат кваліфікованих профільних лікарів, які швидко встановлять причини нездужання. Для цього проводиться докладне обстеження організму.
Лікарі, які обслуговують платний будинок для людей похилого віку, розроблять комплексну систему боротьби з безсонням. Буде призначено лікування виявлених захворювань. Для тих, хто мало рухається, призначають фізичні вправи та прогулянки на свіжому повітрі. Організовується повноцінне харчування.
Якщо людина не пересувається самостійно, санаторій, організований для пацієнтів похилого віку, надає послуги доглядальниці, яка щодня вивозитиме хворого на прогулянку, провітрюватиме приміщення. Забезпечується масаж, лікувальна фізкультура.
Велике значення для позбавлення безсоння має психологічний стан людини. Якщо ви шукаєте будинок для людей похилого віку, Київ – це те місце, де вміють підняти настрій, організувати цікаве та змістовне дозвілля. Все це сприяє покращенню сну та життя.
Пацієнт, що поступив у будинок для людей похилого віку, отримує від лікаря рекомендації загального характеру, які корисно дотримуватися будь-якій людині для поліпшення сну:
- вдень бажано не спати, у міру сил зайнятися фізичними вправами;
- увечері краще не виявляти фізичної активності;
- повечеряти не пізніше ніж за пару годин до сну, при цьому утриматися від стимулюючих активність продуктів (кава, шоколад, кола);
- позбутися шкідливих звичок (вживання алкоголю, куріння);
- виключити перед сном гучну музику, яскраве світло;
- не приймати снодійне без рекомендацій лікаря;
- провітрити приміщення;
- намагатися не допускати негативних думок;
- не зловживати переглядом телевізійних передач.
Будинок для догляду за людьми похилого віку актуальний для багатьох сімей, тут людям похилого віку забезпечують скрупульозний контроль за виконанням призначень лікаря – пацієнти живуть за режимом, вчасно приймають ліки, гуляють і по можливості займаються фізичними вправами.