Здорові звички – запорука довголіття
Якість життя людини безпосередньо залежить стану здоров’я. І заходи щодо зміцнення, покращення здоров’я актуальні у будь-якому віці. Здорові звички допомагають зберегти активність, покращити самопочуття, настрій. Особливо важливо практикувати здорові звички людям похилого віку. Приватний пансіонат для людей похилого віку – ідеальне місце для проживання, оздоровлення людей похилого віку. Кваліфікований персонал допоможе побудувати порядок дня так, щоб принести організму максимальну користь. У будинку для людей похилого віку в Києві та Київській області пропонуються умови, що дозволяють зробити існування людей похилого віку яскравим, повноцінним, насиченим, по можливості – здоровим.
Важливий фактор для збереження здоров’я – правильне харчування
З віком стійкість до хвороб у організму людини знижується. Це відбувається після 65 років внаслідок впливу багатьох чинників. Обмін речовин уповільнюється, внутрішні органи працюють із порушеннями. Страждає процес травлення. Тому важливо правильно, повноцінно, регулярно харчуватися.
У санаторії для людей похилого віку в Україні передбачено обов’язкове обстеження пацієнтів – з метою виявити захворювання, провести лікування, призначити раціон, що відповідає віку та стану здоров’я. Збалансоване шестиразове харчування, яке пропонує будинок для хворих та людей похилого віку, містить набір вітамінів, білків, жирів, вуглеводів, необхідних організму. Страви готують досвідчені кухарі, піклуються про те, щоб їжа була різноманітною, корисною, смачною, приносила задоволення.
У пансіонаті для людей похилого віку в Києві часто бувають пацієнти, не здатні себе обслужити. Для таких хворих складається особливе меню – страви частково або повністю подрібнюються (для легшого ковтання та засвоєння). Обслуговуючий персонал у будинку для людей похилого віку в Києві допомагає пацієнтам вживати їжу, якщо необхідно – годують.
Важливий фактор – харчуватися слід, дотримуючись режиму. Організм звикає, починає функціонувати стабільно. У приватних будинках для людей похилого віку в Києві вакансії персоналу, що доглядає хворих, займають підготовлені фахівці. Вони вміють переконати, ненав’язливо нагадати, наполегливо попросити хворого виконати необхідні маніпуляції, ретельно стежать дотримання режиму харчування.
Режим руху та відпочинку
Стареча немічність заважає пенсіонерам вести активний спосіб життя. Але без руху людський організм стрімко старіє. Люди, які надходять до пансіонату для літніх, перебувають під опікою досвідчених лікарів, молодшого медперсоналу, які підбирають індивідуальний план фізичного навантаження кожному. Для когось це обов’язкова щоденна прогулянка, для інших можливість застосовувати комплекс спеціальних вправ.
Фізичне навантаження благотворно позначається на загальному стані пацієнта:
- знижується ризик виникнення ішемічної хвороби серця, гіпертонії, діабету та інших захворювань;
- позитивно впливає на діяльність кровоносної, опорно-рухової, дихальної, травної системи;
- піднімає настрій;
- покращує стресостійкість, активізує відновлювальні сили організму.
Персонал, який обслуговує приватний будинок для людей похилого віку в Україні, практикує типи вправ:
- Пасивні. Виконуються медперсоналом для хворих, які надійшли в старий будинок у стані повної або часткової втрати рухових функцій. Спеціаліст проводить зарядку – повільно, плавно, акуратно рухає суглоби пацієнта. Це покращує кровообіг та лімфоток, запобігає м’язовим контрактурам. Тривалість, частота занять залежить від стану пацієнта.
- Активні. Санаторій для людей похилого віку – відповідне місце, де можна проводити індивідуальні або загальні заняття з фізкультури – в міру можливості людей похилого віку. Вправи підтримують м’язову силу, покращують координацію.
Не менш важливий для здоров’я гарний відпочинок. Насамперед – якісний сон. Пацієнти, що надходять до будинку для людей похилого віку, часто страждають на безсоння. До проблеми порушення сну лікарі підходять комплексно, розробляють індивідуальні схеми лікування.