Як забезпечити максимум комфорту хворим із захворюванням Альцгеймера
У віці 60-65 років у людей похилого віку може виникнути хвороба Альцгеймера – важке захворювання, що призводить до повної втрати когнітивних здібностей. Людина стає інвалідом, не здатним себе обслуговувати. Важливо вчасно побачити перші ознаки хвороби. Вилікувати її неможливо, але загальмувати процес і полегшити симптоми цілком можливо – цим продовжується активне життя хворого. Таким людям найпростіше забезпечити турботливий догляд, лікування та комфортне існування, якщо помістити їх у хоспіс для лежачих хворих Київ чекає на таких хворих.
Спеціалізовані заклади пропонують повний спектр послуг із догляду за пацієнтами будь-якої стадії хвороби. Для цього є добре підготовлений персонал, спеціальне обладнання. Якщо є необхідність, пропонується персональна доглядальниця для літньої людини Київ забезпечує цілодобовий догляд.
Як у поведінці людини проявляється хвороба Альцгеймера
Спочатку захворювання Альцгеймера, що є прогресуючою формою деменції, проявляється малопомітними ознаками. Це виражається такими факторами:
- погіршенням пам’яті – довгостроковою та короткостроковою;
- погіршенням уважності, орієнтації у просторі та часі;
- зниженням розумових здібностей;
- виникненням невмотивованих нападів агресії, дратівливості;
- порушенням координації рухів, чіткості мовлення.
Якщо спочатку такі симптоми не викликають занепокоєння, то з часом вже не можна не помітити, що людина не може виконувати елементарні дії, приймати прості рішення – їй потрібна допомога з боку. Може початися агнозія – порушення процесу впізнавання предметів навіть за збереження нормального зору, слуху, дотику. Втрачаються навички письма та читання. Потім хворий не впізнає близьких людей. До цього додається емоційна нестабільність – періоди плаксивості та агресії. Можливі пагони з дому.
Надалі хворі виявляються прикутими до ліжка, що викликає множинні ускладнення – появу пролежнів, втрату м’язової маси, виникнення гнійної пневмонії та інше.
Оптимальний варіант догляду за такими людьми – визначення їх у спеціалізовані санаторії для хворих на Альцгеймер хворобою.
Правила догляду за хворими із захворюванням Альцгеймера на пансіонаті
Догляд за людиною, яка страждає на хворобу Альцгеймера, не просто складний, це серйозне випробування для психіки близьких. Тому краще довірити турботу за хворою людиною професіоналам, які вміють мінімізувати страждання пацієнта, забезпечуючи йому максимально можливий комфорт.
В Україні будинок для людей похилого віку – це місце, де досвідчений персонал має у своєму розпорядженні необхідні знання та засоби, що полегшують життя тяжкохворих.
До переліку правил догляду, що застосовуються в пансіонатах для хворих на хворобу Альцгеймера, входять численні пункти. Основні та їх:
- Хворі забезпечуються комфортабельним житлом, яке дає почуття захищеності та затишку. У кімнатах є все, що може знадобитися людям похилого віку. Щодня проводиться прибирання. Умови проживання можна вибрати (кімнати на 1-5 осіб).
- При вступі до закладу пацієнту призначають індивідуальний план заходів, спрямований на покращення його самопочуття.
- Дотримується суворого режиму дня, що гарантує організму повноцінний відпочинок, життєво необхідний хворим.
- Постояльці харчуються 6 разів на день – у меню враховуються переваги хворого та обмеження дієтолога.
- Медперсонал контролює поточний стан пацієнтів, будь-якої миті буде надано екстрену допомогу.
- Проводяться спеціальні заняття лікувальною фізкультурою, обов’язкові прогулянки на свіжому повітрі. Також проводять заняття для стимуляції розумових здібностей.
- Організується розважальне, пізнавальне дозвілля.
- За потреби проводяться сеанси психотерапії.
Приміщення літньої людини в пансіонат для людей з хворобою Альцгеймера дає можливість брати участь у соціальному житті, спілкуватися з однолітками. Це позитивні емоції, які б поліпшенню психоемоційного стану.
Якщо потрібно догляд за старими Київ забезпечує надання якісних послуг. Рекомендується негайно звертатися до надійних установ з бездоганною репутацією. Такі як приватний хоспіс «Добре життя».