Приватний хоспіс – які переваги?
З віком у людини погіршується здоров’я, вона не може самостійно доглядати себе. В такому випадку події можуть розвиватися у двох напрямках. Опіку можуть взяти родичі або людина переїжджає в пансіон для людей похилого віку. Другий варіант – раціональніший, тому що не завжди вистачає часу та навичок для здійснення якісного догляду.
Будинки для літніх людей бувають державними та приватними, між ними – велика різниця. Державний пансіонат з догляду за людьми похилого віку існує за держфінансування та пенсії, у приватних установах проживання та послуги оплачують родичі.
Призначення та плюси приватних установ
У приватних хоспісах постояльцям гарантований цілодобовий догляд. Літні люди оточені співчутливими доглядальницями та патронажними сестрами, вони працюють із фізіологами, психологами, масажистами. Будинок відпочинку для людей похилого віку створює комфортні умови.
У домашніх умовах складно забезпечити гідний догляд. Родичі не мають достатньо вільного часу, профільних знань та практичного досвіду. Також потрібні спеціальні меблі та пристрої.
Приватний будинок для людей похилого віку відрізняється наступними перевагами:
- Комфортними умовами. Усі приміщення – з якісним ремонтом, функціональними меблями. Лежачі постояльці розміщені на спеціальних ліжках, також є різні пристосування, в тому числі – крісла-каталки.
- Упорядкованою територією. У місті Київ приватний будинок для літніх людей більше нагадує санаторій. Для підтримки здоров’я потрібно щодня гуляти на свіжому повітрі. Території хоспісів – чисті та доглянуті, з гарними зеленими зонами.
- Професійними співробітниками. У штаті пансіонатів для людей похилого віку в Києві або будь-якому іншому місті – досвідчені та відповідальні співробітники. Саме тому постояльці забезпечені якісним медичним соусом та моральною підтримкою.
- Збалансованим харчуванням. Завдяки смачній та здоровій їжі підтримується енергійність та відмінне самопочуття. Саме тому в приватних будинках для людей похилого віку по всій Україні, не тільки в Києві, меню складають професійні дієтологи. Для приготування страв використовують свіжі та якісні продукти. Це має велике значення, оскільки люди у віці потребують особливої їжі.
- Різноманітним дозвіллям. Найчастіше єдиною розвагою будинку є телевізор. А пансіонат для літніх людей пропонує цікаву програму, над створенням якої працюють аніматори. Постояльці можуть брати участь у майстер-класах та різноманітних конкурсах, відвідувати заняття танцями та лікувальною фізкультурою.
Приватний будинок, призначений для хворих літніх людей, забезпечить гідні умови проживання. Людина не почуватиметься самотньою, постійно буде зайнята цікавими справами.
Які документи необхідні для оформлення?
Щоб людина переїхала до будинку для людей похилого віку, вона підписує письмову згоду, без цього її не приймуть. Також знадобляться копії паспортів постояльця та родича, який підпише договір та оплачуватиме послуги. Якщо людина похилого віку переселяється відразу з лікувального закладу – буде потрібна виписка. Обов’язково надаються результати аналізів та флюорографія.
Перед тим, як оплачувати приватний будинок для літніх людей у Київській області, з менеджером обговорюються умови, необхідні послуги. Важливо звернути увагу на стан території та кімнат. Часто в одній кімнаті – один-два постояльці, варто подивитися меблі, пристрої, які необхідні для маломобільних людей. Не менше значення – у місця розташування приватного хоспісу. Він має бути розташований неподалік родичів, щоб вони приїжджали в гості. Заздалегідь можна приїхати та поспілкуватися з постояльцями та співробітниками, побачити все на власні очі. Детально дізнатися про умови у приватному хоспісі можна на нашому сайті.