Санаторії, хоспіси чи доглядальниці – що вибрати для людей похилого віку?
З віком усі люди втрачають автономію, яка потрібна для виконання повсякденних дій. Будь то причиною фізична втома або виникнення будь-якої патології, але завжди настає момент, коли люди похилого віку втрачають частину своєї самодостатності і потребують додаткової допомоги. У цей момент важливо правильно вибрати необхідний догляд, це санаторій для літніх людей або приватна доглядальниця.
Які види догляду існують?
На сьогоднішній день існує ціла система для пенсіонерів, куди входять різні види догляду, виходячи з бажань, можливостей та індивідуальних потреб. Це можуть бути як комплексні заходи, так і окремі напрямки діяльності, які орієнтовані на людей похилого віку, хворих та тих, хто не може самостійно виконувати повсякденні речі. Важливо розібратися з наявними варіантами, щоб підібрати найбільш підходящий з них.
Перший вид догляду – це приватна доглядальниця. Особливість її роботи полягає у постійному або періодичному догляді за людиною. На найм доглядальниць з медосвітою ціни вищі, ніж на «компаньйонок», і змінюються в залежності від комплексу послуг та поставлених завдань, обсягу роботи, графіка. Найчастіше це не тільки звичайний догляд, але ще й приготування їжі, прибирання по дому, прогулянки, проведення медичних процедур та ін.
Зараз існує чотири види послуг доглядальниць:
- з проживанням разом із людиною. Займається домашніми справами та складає компанію;
- погодинна оплата послуг. Викликають, щоб компенсувати кілька годин за відсутності сім’ї, протягом яких людина похилого віку залишається вдома одна;
- денний опікун. Надає допомогу, поки інші члени сім’ї перебувають у роботі чи зайняті своїми справами;
- нічний опікун. На відміну від денного, він починає свою робочу зміну у вечірні години і здійснює свою діяльність часто лише тоді, коли людина похилого віку просить про допомогу.
Санаторії для людей похилого віку в Україні – ще один популярний варіант догляду. Це медичні заклади на лікування хронічно хворих людей під спеціалізованим керівництвом. Найчастіше люди похилого віку з тяжкими хворобами обирають такий варіант через повноцінний та професійний догляд. Але тут перебування обмежене курсом.
Останній доступний і стрімко набирає популярності варіант – це будинки для людей похилого віку. Принцип роботи схожий на санаторії, проте тут панує атмосфера затишку та домашнього комфорту, а не лікарні, а проживання може бути незмінним. Люди проводять тут увесь свій час, ночуючи, повноцінно харчуючись та розважаючись. Тут також є медсестра-доглядальниця з догляду за людьми похилого віку, просто людина живе не вдома, але найчастіше тут їй виявляється навіть зручніше.
Щоб життя постояльців було щасливим, у будинках для людей похилого віку створюються найкращі умови:
- комфортні кімнати з усіма необхідними меблями та санвузлами;
- повнораціонне харчування, яке можна підібрати індивідуально до потреб людини;
- цілодобовий догляд;
- регулярні прогулянки на свіжому повітрі;
- професійна турбота.
Знаючи про всі особливості та переваги конкретного варіанту, ви зможете підібрати найкраще рішення для людей похилого віку, які потребують постійного догляду.
На що звертати увагу при виборі догляду людей похилого віку?
Вибираючи послуги з догляду за літніми людьми, важливо орієнтуватися насамперед на бажання та потреби людей, які потребують турботи. Часто їм необхідна не тільки медична, а й психологічна допомога, тому залишати їх віч-на-віч зі своїми проблемами не можна. Тому важливий чинник – це соціалізація. У похилому віці конче потрібні спілкування та взаємодія з іншими людьми. У цьому випадку очевидно, що відмінним варіантом буде приватний будинок для людей похилого віку. Тут можна буде контактувати з такими ж людьми, а також шукати схожих інтересів.
Говорячи про вартість, варто підкреслити, що найняти доглядальницю для похилого віку після хвороби буде дорожчим, а погодинна ціна виходить занадто накладною при цілодобовому догляді. Тому вигідніше та реально розумніше – це зупиниться на приватному пансіонаті. Однак усе це – індивідуальне рішення.
Дізнатися про умови, пакет послуг та розцінки завжди можна на сайті установи або проконсультувавшись з адміністратором. При виборі обов’язково слід звертати увагу на розташування пансіонату та відкритість доступу (можливість відвідати рідну людину в будь-який день, без проблем).