Цукровий діабет у літніх людей: як уникнути ускладнень
Цукровий діабет – це хронічне та постійно прогресуюче ендокринне захворювання. Ця патологія невиліковна, але підтримувати стан і почуватися добре цілком можливо. Основні принципи профілактики погіршень при цукровому діабеті – суворе дотримання всіх рекомендацій лікаря: харчування, активність, медичні процедури, спрямовані на контроль рівня цукру на крові. Літнім людям це дається складніше, тому їм рекомендовано спеціалізований сестринський догляд за хворими на цукровий діабет у геріатричних пансіонатах, особливо у випадках, коли призначають інсулінотерапію у вигляді ін’єкцій. У таких медустановах ризики ускладнень цукрового діабету у похилому віці значно знижуються.
Ускладнення цукрового діабету
У похилому віці переносити будь-яку хворобу складніше. Проблема у тому, що організм вже ослаблений віковими змінами, а й у відсутності систематичного лікування і натомість старечої забудькуватості. Хоспіс – це відмінне рішення, якщо немає можливості організувати цілодобовий контроль діабетика вдома.
З якими ускладненнями можна зіткнутися, ігноруючи терапевтичні, профілактичні маніпуляції та особливості сестринського догляду за пацієнтами з ускладненим та не ускладненим цукровим діабетом:
- діабетична нефропатія – ураження нирок;
- діабетична ретинопатія – ураження очей;
- діабетична полінейропатія – ураження нервової системи;
- діабетична стопа – з ризиками розвитку гангрени та ампутації кінцівки.
При розвитку супутніх патологій лікування та догляд за літніми з цукровим діабетом ускладнюється, і це наголошує на важливості профілактичних заходів. Подбайте про своє близьке — заздалегідь дізнайтесь адресу будинку для людей похилого віку, який спеціалізується на цій категорії хворих, ознайомтеся з умовами проживання та терапевтичною програмою.
Спеціалізовані пансіонати – очевидні плюси
При напруженому ритмі життя буває непросто знайти час для забезпечення якісного догляду за людиною похилого віку. Особливо якщо в анамнезі є серйозне захворювання. Серед геріатричних пансіонатів є профільні, які спеціалізуються на певних захворюваннях, наприклад будинок престарілих для людей з деменцією, онкологією, інсультом або складними переломами. У таких закладах хворому забезпечують медичний догляд, психологічну підтримку, соціалізацію, що у комплексі підвищує якість життя.
Програма лікування та сестринського догляду за геріатричними хворими з цукровим діабетом включає:
- регулярні медичні огляди; контроль динаміки стану;
- контроль рівня цукру, маси тіла, видільної функції та зору;
- медикаментозна терапія, корекція інсулінотерапії;
- профілактика та лікування трофічних виразок.
Сестринський догляд за літніми хворими на цукровий діабет обов’язково включає:
- контроль живлення та водного режиму;
- забезпечення посильної фізичної активності;
- контроль режиму дня, відпочинку, сну;
- супровід хворого на медичні процедури, контроль їхнього відвідування.
Геріатричний пансіонат для людей з цукровим діабетом – це можливість спілкування, зайнятості та активного способу життя, що забезпечує стабільний психоемоційний стан, знижує ризики депресій та старечого недоумства. Такі ж умови пропонують інші спеціалізовані медустанови, наприклад, хоспіс для ракових хворих, хворих з деменцією, хворобою Альцгеймера.
Рекомендації щодо вибору пансіонату
Пансіонат для людей похилого віку-діабетиків – це оптимальне рішення, якщо у близьких немає можливості забезпечити правильний професійний догляд. Ігноруючи необхідність систематичного та профілактичного лікування, можна зіткнутися з більш серйозними ускладненнями та свідомо скоротити життя хворому.
Вибираючи пансіонат для людей похилого віку, почитайте відгуки, особисто поговоріть із завідувачем та персоналом, ознайомтеся з лікувальною програмою та організацією побуту. А також підготуйте психологічно свого близького до переїзду.