Харчування при раку: як покращити роботу травної системи – поради онкологів
Одним із побічних ефектів при лікуванні раку є відсутність апетиту. Також пацієнти можуть скаржитися на порушення смакових сприйняттів, нудоту, блювання, розлади. З їжею ми отримуємо основну частку мікронутрієнтів, необхідних підтримки життєво важливих процесів в організмі, а при серйозних захворюваннях необхідність у них в рази зростає. До програми лікування, реабілітації чи паліативної терапії пансіонат для онкохворих обов’язково включає збалансоване меню.
Основні рекомендації щодо харчування при діагнозі рак
Онкологічним хворим можна їсти практично всі, але є деякі рекомендації.
Збільшення споживання білка
Визначаючи близьку людину в будинок для людей похилого віку для онкологічних хворих, ознайомтеся з принципами харчування та відсотковим співвідношенням білкових продуктів. Білок відіграє ключову роль у процесі зростання та відновлення тканин. Збільшення його споживання перед початком лікування раку прискорює відновлення після операцій, допомагає пацієнтам почуватися сильніше. Пацієнтам хоспісів з діагнозом онкологія, розташованих у Києві, вже під час хіміотерапії збільшують відсоток білка, він підтримує сили та енергію, допомагає переносити лікування з меншими труднощами, сприяє загоєнню тканин, пошкоджених під час хіміотерапії, знижує вираженість побічних ефектів та зменшує ризик.
Вибір та обробка продуктів
Догляд за людьми похилого віку (Київ) має на увазі дуже якісне харчування. Особливо важливо це за онкології. Хіміотерапія може послабити імунну систему, збільшуючи ризик інфекцій, небезпечних життя. Бактерії та віруси можуть потрапити в організм через їжу, тому важливо вживати тільки свіжоприготовлені страви, дотримуватись правил зберігання готових страв. М’ясо та морепродукти необхідно ретельно готувати, а овочі та фрукти – ретельно мити та чистити перед вживанням.
Хоспіс для онкологічних хворих включає штат дієтологів і нутриціологів, а якщо пацієнт знаходиться вдома, рекомендується платний курс або консультація таких фахівців.
Відсутність апетиту – що робити
Повна відсутність апетиту це поширена проблема людей з онкологією. Загострюється вона у періоди хіміотерапії, променевої терапії. Хоспіс для онкологічних хворих практикує такі способи вирішення цієї проблеми:
- сніданок пацієнта має містити 1/3 добової норми білків та калорій;
- дробове харчування – прийом їжі невеликими порціями необмежену кількість разів;
- у страви додаються олія, мед, цукор для підвищення їх калорійності;
- раціон рекомендується доповнювати напоями, насиченими поживними речовинами, такими як смузі, молоко, йогурти, бульйони.
У хоспісах для онкохворих можуть практикувати ентеральне харчування (готові поживні склади), ціна яких входить у вартість проживання та лікування.
Порушення смакового сприйняття
Хіміотерапія чи променева терапія може вплинути на чутливість смакових рецепторів. В результаті смак передається недостатньо яскраво чи спотворюється. Як допомогти людині в цьому випадку:
- пропонувати пацієнтові знайомі та улюблені їм страви;
- виключити із раціону гаряче, гостре.
Добре вплинути на рецептори може червоне м’ясо та цитрусові, а також нестандартні поєднання, наприклад м’ясо з ананасом, салати з яблуками. Незмінне правило, яким користується хоспіс для онкологічних хворих (Київ), є невеликі порції та доступність усіх продуктів, страв.
Сухість у роті
Сухість слизових рота і горла – проблема, яка завдає дискомфорту, знижує якість життя і негативно відбивається на перетравленні їжі. Як полегшує стан пацієнта будинок для людей похилого віку (Київ):
- забезпечить доступ до чистої води цілодобово;
- вводить до раціону зелений несолодкий чай;
- дають пацієнту розсмоктувати заморожені ягоди чи фрукти;
- прибирають цукор.
Розлад кишечника
Неправильна робота кишечника – поширений побічний ефект лікування раку. При діареї рекомендується знизити споживання клітковини та прибрати солодощі, збільшити споживання рідини. При запорах рекомендується пити багато води, але кількість клітковини у раціоні збільшити.
Догляд за онкохворим – це відповідальність та велике навантаження. Спеціалізований хоспіс для онкохворих, розташований у м. Київ – це відмінне рішення за такої клініки: ціна проживання включає професійну медичну допомогу, харчування, всебічну підтримку. З віком люди схильні до різних захворювань та вимагають більше уваги, турботи та медичного супроводу. Пансіонат для хворих на деменцію (Київ) забезпечує оптимальні умови для життя, соціалізації та лікування особливих геріатричних пацієнтів.