Пансіонати для людей з порушеннями зору: особливості організації побуту
Зір — одне з п’яти почуттів людини, що допомагає йому візуально сприймати, а потім уже запам’ятовувати та аналізувати інформацію. У більшості людей зорова пам’ять розвинена набагато краще, ніж слухова: для такої категорії все побачене є фундаментом для розвитку.
Часткова або повна втрата зорової функції – це досить важкий удар по фізичному та психічному здоров’ю. У більшості випадків така людина стає залежною від допомоги оточуючих, а її соціалізація може згасати і призвести до серйозних психічних розладів. Підвищуються ризики травматизації, можуть виникати суїцидальні думки, а це означає, що він потребує постійного контролю та підтримки. Будинок для інвалідів із проблемами зору (Україна) — це можливість забезпечити близькому добрий догляд, безпеку та посильну йому активність.
Рекомендації для забезпечення побуту сліпій людині
Якщо ви не розглядаєте пансіон для людей похилого віку з порушеннями зорової функції як постійне місце проживання, подбайте про організацію його побуту вдома. Важливо, щоб близька людина не залишалася довгий час одна, а при психічних порушеннях, які з’явилися на тлі сліпоти, не рекомендується залишати її наодинці із собою.
Незалежно від того, де проживає людина зі слабким або відсутнім зором (приватний пансіонат для інвалідів або вдома з рідними), необхідно:
- щоденно забезпечити харчування, побутові речі, гігієну;
- для розвитку – книги для сліпих, телевізор із висококонтрастним, збільшеним зображенням;
- тростина для орієнтування в просторі;
- допомога у приготуванні їжі, гігієнічних процедурах.
Догляд за людьми похилого віку (Україна) в домашніх умовах або в пансіонаті вимагає організації безпеки всередині приміщення і на прилеглих територіях. Для цього необхідно виключити переміщення сходами та через високі пороги, мінімізувати наявність гострих кутів та небезпечних предметів, побутової хімії, ліків.
Хороший геріатричний пансіонат (Київ) має забезпечити людям із порушеннями зору:
- побут – співробітники допомагають розкласти особисті речі таким чином, щоб літня людина могла знайти їх самостійно;
- супровід під час прогулянок з детальним описом місцевості допомагає адаптуватися та згодом почуватися впевненим.
Постійна допомога та підтримка, але з можливістю робити щось самостійно, дає сліпій людині можливість почуватися повноцінним.
Як вибрати пансіонат для людей похилого віку та інвалідів
Визначаючи людину з інвалідністю (у тому числі і з проблемами зору) до спеціалізованого пансіонату, ви забезпечуєте йому гарний догляд, безпеку та можливість спілкування з іншими людьми.
Прості рекомендації допоможуть визначитися із вибором медустанови:
- зверніть увагу на спеціалізацію пансіонату, наприклад, будинок для людей похилого віку для літніх з деменцією, Альцгеймера, після інсульту, з глухотою;
- по можливості вибирайте місце розташування, що дозволяє відвідувати близького якомога частіше;
- обов’язково відвідайте установу особисто: дізнайтесь адресу хоспісу та оцініть умови проживання та догляду;
- поговоріть про можливість або необхідність переїзду з близьким – це не повинно стати для нього ударом або приводом для розладу, спровокувати депресію;
- скористайтеся відгуками про пансіонатів та рекомендаціями: для людей похилого віку та інвалідів важливе ставлення персоналу, умови побуту, оточення.
- оцініть свої фінансові можливості, уточніть, що входить у вартість проживання та утримання хворого. Наприклад, платний хоспіс для онкохворих має забезпечувати паліативну терапію.
Плюси спеціалізованих пансіонатів
Погіршення чи повна втрата зору завжди пов’язані з ризиками травматизації, каліцтв, депресій. Пансіонат для інвалідів (Київ) – це можливість організувати близькому безпечне та максимально комфортне проживання. Штат співробітників таких пансіонатів забезпечує оптимальні умови для життя, підтримки здоров’я та активності:
- Побутове обслуговування – гігієнічні процедури, догляд за одягом та кімнатою.
- Медичний супровід – систематичні огляди лікаря, профілактика ускладнень хронічних хвороб, лікування та підтримання загального тонусу.
- Режим дня – контроль відпочинку та сну, збалансований раціон, фізична активність.
Приватний пансіонат для інвалідів важливе значення надає психоемоційному стану пацієнтів: до програми проживання входить організація дозвілля, що унеможливлює ризики тривожності, безсоння, депресії.