Гіпокінетична (шаркаюча) хода – про що потрібно знати
Гіпокінетична хода характеризується зменшенням амплітуди рухів, повільністю та скутістю, найчастіше зустрічається при захворюваннях нервової системи, у старечому віці може виникати на тлі вікових змін, депресії. Можливо результатом перенесених хвороб не неврологічного характеру. Така хода пов’язана з рисами падіння та травматизації, тому санаторій для хворих після інсульту, переломів, із синдромом Паркінсона – це гарний вибір для безпеки близького.
У пацієнтів з цією патологією спостерігається човгаючи хода з короткими кроками, нахиленим вперед тулубом і зниженою координацією. Часто руки залишаються нерухомими під час ходьби, а початок руху може бути утрудненим. Якщо супроводжувати людину з гіпокінетичною ходою практично цілодобово немає можливості, розгляньте можливість розмістити її в хоспісі, що знаходиться в Дніпропетровську.
Переваги перебування у спеціалізованому пансіонаті очевидні:
- систематичні неврологічні огляди та медикаментозна терапія;
- цілодобовий контроль, що знижує ризик травматизму;
- психологічна підтримка.
Будинок для людей похилого віку з таким синдромом (Дніпро) практикує індивідуальний підхід, грунтуючись загальним станом здоров’я.
Основні причини розвитку човгаючої ходи
Найчастіше з таким синдромом стикаються люди похилого віку, а також люди з неврологічними захворюваннями.
- Хвороба Паркінсона – на початкових стадіях симптом практично не візуалізується, але у прогресі хвороби стає вираженим. Якщо у близької людини діагностована хвороба Альцгеймера, Паркінсона, деменція, будинок для людей похилого віку допоможе уповільнити прогрес і створить оптимальні умови.
- Вторинний паркінсонізм – захворювання ЦНС, що стрімко розвивається. У кінічній картині також є гіпокінетична хода. У м. Дніпро хороші умови проживання пропонує будинок для людей похилого віку — для людей, які потребують постійного спостереження та медикаментозної підтримки.
- Мультисистемна атрофія – прогресуюче нейродегенеративне захворювання, що потребує специфічного лікування та догляду. Таких пацієнтів рекомендується визначати до приватного будинку для людей похилого віку з Хворобою Паркінсона (Дніпропетровськ).
- Лакунарний інсульт — хода розвивається в результаті ураження ділянок мозку, може доповнюватися психічними розладами, зниженням когнітивних функцій. З такими пацієнтами працює центр реабілітації після інсульту у Києві.
Основна небезпека човгання – це ризики падінь і травмування. Це може статися не лише на вулиці, а й удома. Літні люди важче відновлюються після падінь, частіше стикаються з ускладненими переломами, втрачають здатність самостійно пересуватися, внаслідок чого може знадобитися пансіонат для лежачих хворих у Києві.
Також синдром човгає ходи знижує якість життя людини, впливає на соціалізацію та здатність самостійно себе обслуговувати. Це негативно відбивається на психіці.
Приватні пансіонати забезпечать якісний догляд за людьми похилого віку в Україні — харчування, лікування, психологічну підтримку.
Гіпокінетична походу – про лікування синдрому
Тактика лікування ходіння залежить від причини її розвитку. Як правило, пацієнтам призначають консервативну терапію, що включає протипаркінсонічні, нейротропні, антихолінестеразні препарати, антибіотики. Залежно від клінічної картини можна підібрати хоспіс (Запоріжжя, Дніпропетровськ, Київ), ціни на проживання уточнюйте.
Літні люди частіше хворіють та вимагають більше уваги, фізичної та психологічної підтримки. Якщо ви не знаєте як правильно організувати догляд за хворими, пансіонат стане оптимальним рішенням. В Україні є профільні медустанови, які забезпечують комплексний підхід до пацієнтів різного клінічного профілю — хоспіс для онкологічних хворих, платний санаторій для реабілітації після травм та інсульту, пансіонати для постійного проживання літніх людей.