Відновлення когнітивних функцій після інсульту
Інсульт – стан, який тягне за собою цілу низку ускладнень. Найпоширенішими є паралічі та порушення/втрата когнітивних функцій. Тривала ретельна реабілітація дає шанси на відновлення: рідним рекомендується займатися з хворим удома або помістити в пансіонат для інсультників, де реабілітаційну роботу проводять фахівці. Програма реабілітації у кожному клінічному випадку розробляється індивідуально, але з урахуванням класичної схеми.
Порушення когнітивних функцій у інсультних хворих поширюється на згадку, емоційність, здатність сконцентруватися, у 30% призводить до судинної деменції. У такому стані до перелічених вище ускладнень додається повна втрата пам’яті, складності з орієнтацією у просторі та часі. Це незворотний стан, але уповільнити його прогрес можна: інтернат для літніх з деменцією практикує спеціальні програми.
Процес відновлення когнітивних функцій тривалий, потребує систематичних занять із пацієнтом, контролю медикаментозної терапії, режиму сну, харчування. Приватний хоспіс для інсультних хворих у Запоріжжі забезпечує всі необхідні умови для реабілітації. Поліпшення спостерігаються навіть при ускладненій постінсультній клініці, що включає:
- проблеми з пам’яттю;
- неглект – просторове одностороннє ігнорування;
- апраксія – складнощі з простими діями, моторикою;
- афазія – розлад мови.
Принципи когнітивної реабілітації
Когнітивна реабілітація – це цілий комплекс заходів, який допомагає відновити втрачені функції або компенсувати їх, покращивши тим самим якість життя людини. Такі програми може запропонувати будинок для людей похилого віку, пансіонат для інсультників або людей з деменцією, інші спеціалізовані установи в Запоріжжі. У ході реабілітації пацієнти освоюють техніки та методики, що дозволяють здобути соціальну незалежність, покращити якість життя. Впровадження таких програм у домашніх умовах зумовлене низкою складнощів, а приватний пансіонат для людей похилого віку Київ забезпечує всі етапи реабілітації.
Які фахівці залучені до програми:
- Логопед-дефектолог – діагностує причини та ступінь порушення мови, допомагає відновити/поліпшити мовні навички, навчає пацієнта гімнастиці артикуляції.
- Нейропсихолог – бере участь у відновленні опцій мислення, уваги, підбирає методи комунікації пацієнта з оточуючими.
- Психотерапевт займається відновленням психоемоційного фону, підбирає ефективні методики боротьби з депресією, тривожністю, агресією.
Поміщаючи в пансіонат близького, який переніс інсульт, можна бути впевненим, що йому забезпечена медикаментозна терапія, правильний догляд та цілодобова психологічна підтримка.
Допоміжні реабілітаційні методи
Крім класичних медичних методик приватний будинок для людей похилого віку, інсультників та інших ускладнених пацієнтів у Запоріжжі може вдаватися до альтернативних допоміжних методик, які стимулюють когнітивні функції, мають системну позитивну дію на весь організм, покращують загальне самопочуття, підвищують тонус.
- Пансіонат для онкологічних хворих, лежачих пацієнтів може включати до своїх програм масаж. Він сприяє покращенню кровообігу та зниженню стресу, що може позитивно впливати на когнітивні функції. Він допомагає розслабити м’язи, покращити увагу та пам’ять, підвищуючи загальний стан здоров’я.
- Догляд за людиною похилого віку в пансіонаті в Запоріжжі може включати кисневу терапію. Вона корисна для поліпшення когнітивних функцій, оскільки збільшує рівень кисню в крові та сприяє його надходженню до мозку. Це може покращити концентрацію, пам’ять та загальну мозкову активність.
- Догляд за людьми похилого віку може включати лікування травами. Це використання трав і рослин, як женьшень, гінкго білоба та розмарин. Вони можуть покращувати пам’ять, увагу та загальний стан мозку.
Якщо у вашій сім’ї є близький із порушеннями когнітивних функцій, постарайтеся знайти хороший пансіонат — реабілітація після інсульту може бути ефективною лише за умови регулярних занять, поступового підвищення навантажень, використання професійних технік. Саме такі умови забезпечують профільні медичні установи.