Щоб старість стала в радість
Роки летять непомітно. Здається, ще зовсім недавно бігав дискотеками та побаченнями, а сьогодні йдеш оформляти документи до пенсійного фонду і з сумом розумієш, що прийшла старість. На жаль, далеко не завжди вихід пенсіонера на заслужений відпочинок обертається йому радістю. Багато хто, насамперед самотні літні люди, несподівано для себе опиняються в суспільному вакуумі, коли буквально і поговорити нема з ким. Хорошим виходом із цієї ситуації є рішення перебратися до будинку для людей похилого віку або, як це тепер все частіше називають у пресі, до резиденції для людей похилого віку. До такого переїзду найкраще готуватися заздалегідь, бо комфортні будинки для людей похилого віку, та й інших, менш великих містах, не страждають від нестачі клієнтів.
Переїзд до будинку для літніх людей допоможе продовжити життя
Тривалість життя залежить від стану здоров’я людини. Дуже важливо відмовитися від шкідливих звичок — алкоголю та тютюну, однак зробити це самотужки важче, ніж за підтримки лікарів. До того ж лікарі можуть порекомендувати препарати, які полегшують повну відмову від тютюну, та проконтролювати стан пацієнта. Цілодобове медичне спостереження, яке пропонується клієнтам будинку для людей похилого віку, допоможе вчасно виявити ознаки того чи іншого захворювання, а вчасне розпочате лікування буде більш ефективним у боротьбі за збереження здоров’я.
Інший важливий чинник, що впливає якість життя, це спілкування. Відсутність повноцінних контактів із оточуючими неминуче веде до депресії, а у резиденції пенсіонеру завжди знайдеться з ким поговорити. У компанії однолітків можна згадувати молодість, обговорити останні новини або телефільм, який переглянув разом.
Однією із проблем старечого віку є зниження фізичної активності. Пенсіонерам буває ліньки вийти з дому на прогулянку, не кажучи вже про заняття спортом, і основним джерелом розваг для них стає телевізор. Тим часом фізичні навантаження і свіже повітря необхідні підтримки життєвих сил організму, й у будинку для людей похилого віку ця проблема вирішується з допомогою доступності зеленої зони, де можна неспішно прогулятися будь-якої миті.
Як вибрати будинок для людей похилого віку
Останнім часом бізнес з надання послуг з догляду за людьми похилого віку та інвалідами пропонує приватні пансіонати, в яких створюються хороші умови для проживання постояльців, причому за розумною ціною. Наприклад, такі будинки для людей похилого віку Київ пропонує недорого, гарантуючи сервіс та якість послуг. Є також добрі приватні пансіонати та в інших місцях – у Дніпропетровську, Запоріжжі, Одесі, Харкові та інших містах України. Що ж до ціни, вона формується індивідуально, з набору послуг, необхідні пацієнта.
При виборі резиденції для людини похилого віку треба звернути увагу на кількість медичного та обслуговуючого персоналу, частоту харчування та склад страв, уточнити можливість дієтичного годування, дізнатися про години відвідування та наявність культурної програми. У добрій резиденції постояльцям нудьгувати не дають. Для них організуються концерти, свята, невеликі застілля з нагоди дня народження, а також групові заняття з інтересів, наприклад, хоровий спів, – словом, робиться все, щоб старість стала не тягарем, а радістю.