Будинок для людей похилого віку чи доглядальниця, що краще?
Сучасний ритм життя не завжди залишає час на постійний догляд за родичами, тим більше якщо бабуся або дід вимагають кваліфікованої медичної допомоги. Хорошим варіантом виходу зі складної ситуації стане приватний будинок для людей похилого віку.
Пансіонат для людей похилого віку або доглядальниця?
Доглядальниця, найнята для родича, повинна мати не лише низку позитивних рекомендацій з попереднього місця роботи, а й документи, що підтверджують кваліфікацію лікаря чи медсестри. Важливо, щоб такий домашній персонал мав особисті якості, що дозволяють їй виконувати роль компаньйона, приятеля, який прикрашає почуття самотності та непотрібності, що так часто відвідує людей похилого віку. Основний недолік доглядальниць – їх несумлінність у виконанні обов’язків і бажання покопатися в особистих речах власників будинку. Послуги доглядальниці не завжди зручні для тих, хто перебуває в постійних від’їздах і не зможе контролювати її роботу.
Іноді доглядальниця на постійній основі надто дорого обходиться сім’ї із середнім доходом. У такому разі краще зупинити свій вибір на будинку для людей похилого віку, де догляд здійснюється цілодобово і за якість послуги власник пансіонату несе відповідальність.
Для будинків для людей похилого віку в Україні їхні засновники ретельно підбирають персонал, перевіряють його на профпридатність та роблять висновок про те, чи відповідає набір їхніх особистих якостей вимогам вимогливих та примхливих постояльців.
Що стосується оплати послуг будинків для літніх людей в Україні, сума залежить від списку захворювань, на які страждає бабуся чи дід, тривалості перебування людини в пансіонаті та рівня комфортності кімнати для розміщення.
Які документи потрібно зібрати до будинку для людей похилого віку
Перелік необхідної документації залежить від того, чи згодні літні родичі з власної волі залишити звичне місце проживання та переміститися у набагато комфортніші, але незнайомі умови. Без усної згоди допускається помістити бабусю чи діда в будинок для людей похилого віку в тому випадку, якщо людина втратила дієздатність частково або повністю (доводиться в суді). Додатково вимагатимуть:
- Довідки: про відсутність інфекційних захворювань та розмір пенсії
- Копії та оригінал документів, що засвідчують особу.
- Пенсійне посвідчення.