Фізичне навантаження у літньому віці
Вікові зміни в організмі вносять корективи у спосіб життя. Хронічні захворювання, зниження фізичної активності, погане самопочуття – у багатьох людей похилого віку це викликає зневіру, призводить до депресії. Люди похилого віку часто зосереджуються на хворобах, не бажаючи що-небудь робити для поліпшення якості життя.
У будинку для людей похилого віку в Україні постояльців вчать повертати радість життя за рахунок фізичної активності – зрозуміло, кожен пацієнт займається тим, що йому під силу. Приїжджаючи в будинок для людей похилого віку, люди похилого віку отримують шанс розпочати нове, насичене подіями життя.
Яку користь приносять фізичні вправи
Щоб залишатися бадьорим і запобігти чи уповільнити розвиток багатьох захворювань – слід навантажувати тіло фізичними навантаженнями. Це актуально для будь-якого віку – впевнені лікарі, які обслуговують пансіонат для людей похилого віку. Для людей похилого віку користь фізичних вправ незаперечна:
- Поліпшується кровообіг та лімфоток, клітини отримують необхідний для нормального функціонування кисень. Мозок також насичується киснем, що уповільнює процес старіння.
- Відбувається зміцнення м’язів. Якщо фізична активність відсутня – м’язові клітини замінюються на жирові, що призводить до поступового виникнення атрофованих м’язів.
- Стабілізується обмін речовин.
- Зміцнюються суглоби, мінімізується ймовірність виникнення артрозів, артритів.
- Краще працюють серцево-судинна та ендокринна системи.
- Нормалізується вага, надлишок якого негативно позначається на діяльності всіх життєво важливих систем організму.
- Поліпшується психоемоційний стан пацієнта, підвищується стійкість до стресів.
- Поліпшується імунітет.
З огляду на ці фактори лікарі хосписів Києва пропонують постояльцям загальні та індивідуальні комплексні програми фізичних вправ – залежно від загального стану здоров’я.
Які види спорту прийнятні у похилому віці
Будинок для людей похилого віку на Київщині – це місце, де люди пенсійного віку можуть зайнятися різними фізичними навантаженнями під пильним наглядом медиків. Не всі види спорту підходять для літніх людей, але є багато таких, що у різних варіаціях є прийнятними.
Лікарі у приватних будинках для літніх людей у Києві та області рекомендують різноманітні фізичні навантаження для своїх підопічних. Головне – займатись під контролем досвідчених інструкторів.
У будинку для людей похилого віку для пацієнтів пропонують такі види спорту:
- Комплекси ЛФК. Вони підходять всім, навіть якщо людина ніколи не робила фізичних вправ. Це ефективний засіб, що допомагає за більшості захворювань опорно-рухового апарату, хронічних хвороб внутрішніх органів. Підбирається індивідуально – для рук та ніг, для спини та шийно-коміркової зони, інших частин тіла.
- Гімнастика Правильно підібраний комплекс приводить у тонус усі м’язи тіла. Зазвичай займаються групами, складаючи їх із пенсіонерів, які надходять до будинку відпочинку для людей похилого віку з аналогічними діагнозами.
- Йога. Заняття давньою східною практикою корисні у будь-якому віці. Допомагають зміцнювати м’язи та кістки, покращують гнучкість тіла. Регулярно виконувані вправи наводять у тонус судини, усувають біль у спині та суглобах, значно покращують загальне самопочуття. Вправи спрямовані на створення гармонії тіла та духу. За бажанням пацієнтів будинок для людей похилого віку в Києві відвідує інструктор з йоги зі спеціальною програмою для людей похилого віку.
- Скандинавська ходьба. Модний вид спорту, в якому використовуються спеціальні палиці, що допомагає задіяти під час руху м’яза плечового пояса, рук, грудей. Навантаження значно менше, ніж при бігу, але дає змогу підвищувати витривалість. Будинок для людей похилого віку під Києвом має у своєму розпорядженні можливість прокладати маршрут мальовничими місцями, насолоджуючись красою природи.
- Аквааеробіка. У воді навантаження на суглоби, м’язи значно нижчі, водночас інтенсивні рухи загартовують організм, розробляють м’язи.
Так як приватний пансіонат для людей похилого віку в Києві населяють пенсіонери різного віку – частина з них не в змозі виконувати навіть прості вправи. Для цієї категорії пропонуються щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Якщо півгодини на день пацієнт активно пересувається – це значно покращує його самопочуття.
Будинок відпочинку для людей похилого віку дозволяє людям займатися спортом у колективі, що стимулює їх до активності.