Як уникнути запорів у людей похилого віку
Багато людей похилого віку стикаються із проблемою запору. Чим старший вік – тим вища ймовірність виникнення такої проблеми. Серед пацієнтів, які надходять до будинку для людей похилого віку, запор діагностують у кожного другого. У пансіонаті для людей похилого віку в Києві медичний персонал займається з’ясуванням причин запорів у пацієнтів, після чого призначається комплексне лікування. В результаті – хворі забувають про проблеми зі стільцем.
Інформацію про умови утримання осіб, що надійшли до приватного будинку для людей похилого віку в Київській області, догляду за пацієнтами, вартості проживання та обслуговування можна отримати, зайшовши на сайт будинку для людей похилого віку.
Чому люди похилого віку часто страждають запорами
Пенсіонери, які надходять до пансіонату з догляду за людьми похилого віку, проходять загальне обстеження. Якщо з’ясовується, що людина страждає на закрепи, лікар, який обслуговує будинок для літніх людей, встановлює причини.
Діагноз ставлять, якщо у пацієнта такі скарги:
- дефекація відбувається не частіше разу на три дні;
- добовий обсяг калових мас малий;
- сухий кал;
- для випорожнення кишечника потрібні зусилля.
Коли пенсіонер приїжджає до санаторію для літніх людей, він потрапляє в незнайому обстановку, що викликає стрес – це може стати приводом для порушення функціонування кишечника. Особливо – якщо людина сором’язлива.
Лікарі приватних будинків для людей похилого віку в Україні часто стикаються і з іншими причинами запорів у людей похилого віку:
- наявність неврологічних хвороб, ушкоджень центральної нервової системи, інших недуг;
- ендокринні захворювання – цукровий діабет, гіпотиреоз;
- новоутворення у кишечнику;
- ослаблення м’язів малого тазу;
- хвороби шлунково-кишкового тракту – виразки, панкреатит, гастродуоденіт;
- болючі відчуття при геморої, анальній тріщині, що змушують пригнічувати позиви до дефекації;
- копростаз – затвердіння калових мас.
Крім того, емоційний стан людини може негативно вплинути на її фізичне здоров’я. Запори можливі у людей, які страждають на депресію, що перебувають у пригніченому стані, при тривалій втомі або перезбудженні, при погіршенні роботи мозку. Для людей похилого віку пансіонат – місце, де можна вести соціально активний спосіб життя.
Відсутність випорожнень тривалий період – це небезпечний стан, що вимагає невідкладного лікування. Це може бути показником серйозних захворювань. Може спровокувати появу геморою та випадання прямої кишки.
Лікування запору у людей похилого віку
Приватний пансіонат для людей похилого віку в Києві має в своєму розпорядженні кваліфікований персонал і всі засоби, які потрібні для якісного медичного обслуговування пацієнтів. Після встановлення причин порушення роботи кишківника лікар розробляє індивідуальний комплекс лікування. Якщо запор викликаний будь-яким захворюванням – призначається відповідне лікування.
Медикаментозне лікування запору зводиться до застосування мікроклізмів, свічок, пребіотиків, інших засобів, які повинен призначати лікар.
Нормалізація процесу дефекації, по можливості, проводиться без застосування медикаментозних засобів. Лікарі, які спостерігають і лікують людей похилого віку, які надійшли в санаторій для людей похилого віку, дають такі рекомендації:
- пити достатню кількість води;
- в раціон вводити продукти, багаті на клітковину;
- більше рухатися, наскільки можна займатися фізичними вправами;
- проводити масаж живота.
Велика увага приділяється раціону людей похилого віку, які надійшли для проживання в приватний будинок для людей похилого віку. Його складають індивідуально, з урахуванням наявних захворювань, фізичної активності, переваг пацієнта. Дотримуються рекомендованого співвідношення білків рослинного та тваринного походження. М’ясні страви в період загострення слід вживати не більше одного разу на день.
Клітковина сприяє затриманню в організмі води, покращує перистальтику кишечника. Серед кращих продуктів: овочі, фрукти (за сезоном), крупи, висівковий хліб, сухофрукти.
Також рекомендуються кисломолочні продукти – ряжанка, натуральний йогурт, кефір та біокефір, ацидофілін.