Як запобігти інсульту літньої людини
Неупереджена статистика стверджує, що щогодини в нашій країні 23 особи отримують інсульт. 30% випадків – з летальним кінцем. Багато людей, кому вдається впоратися з важкою недугою, залишаються інвалідами. Особливо часто інсульти трапляються у людей похилого віку. Тому важливо ретельно спостерігати за станом їхнього здоров’я та вживати конкретних заходів щодо профілактики цього небезпечного захворювання. У будинках для людей похилого віку, розташованих у Києві та Київській області, організовано чудовий догляд за людьми похилого віку, з ними активно проводяться заходи – з метою запобігання ураженню мозку. У приватних пансіонатах для людей похилого віку в Україні працює спеціально підготовлений, досвідчений персонал, мета якого – забезпечити людям похилого віку комфортне життя, по можливості – довге.
Інсульт – причини та симптоми
Інсульт називають порушення кровообігу в корі головного мозку. Кровоносна судина блокується тромбом або бляшкою, або розривається, внаслідок чого гине частина нервових клітин мозку. Організм реагує паралічем, втратою мови, іншими порушеннями.
Причин у інсульту може бути безліч, вони обумовлюються нездоровим способом життя, хронічними захворюваннями:
- перенесені раніше інфаркти, мікроінсульти;
- наявність гіпертонії, цукрового діабету, захворювань серцево-судинної системи;
- надмірна вага, високий холестерин;
- шкідливі звички – алкоголізм, куріння.
Насторожуючими симптомами, що свідчать про можливість виникнення інсульту, є такі фактори:
- гострий головний біль, що виник без видимих причин;
- невмотивоване порушення мови;
- оніміння руки, ноги, частини особи (перекіс обличчя);
- втрата координації; порушення рівноваги;
- запаморочення, непритомність.
У приватних пансіонатах для людей похилого віку в Києві ведеться цілодобове спостереження за станом здоров’я пацієнтів. Контингент хворих потрапляє у групу ризику з різних видів захворювань, інсульт входить у їх число. Тому найменші зміни у поведінці, зовнішньому вигляді хворих – привід для обстеження, з’ясування причини та призначення лікувальних заходів.
Методи запобігання інсульту
Люди похилого віку зазвичай мають чималий набір хронічних захворювань. І потребують постійного контролю стану здоров’я. У домашніх умовах це зробити проблематично. У приватних будинках для людей похилого віку в Україні організовано якісний догляд за пацієнтами. Це дозволяє уникнути загострення багатьох недуг.
Персонал, який обслуговує будинок для людей похилого віку, працює з кожним пацієнтом індивідуально. При вступі до пансіонату для людей похилого віку в Україні передбачено ретельне обстеження, за результатами – розробка персонального плану лікування, оздоровлення, профілактики.
Один з основних пунктів заходів у пансіонаті для людей похилого віку, які допомагають запобігти інсульту – регулярне обстеження у невролога – він проводить діагностику судин. У деяких випадках, щоб уникнути розвитку інсульту та подібного стану, рекомендується операція – при значному ураженні сонних артерій. Під особливим контролем перебувають хворі, поміщені в санаторій для людей похилого віку, в анамнезі у яких атеросклероз, гіпертонія, цукровий діабет.
Спосіб життя людини також може вплинути на стан здоров’я. Це незбалансоване харчування, що призводить до ожиріння, нестачі вітамінів та мікроелементів; шкідливі звички, що відбиваються на загальному стані; порушення режиму сну, недостатня фізична активність, стан стресу.
Персонал, який обслуговує будинок для людей похилого віку в Київській області, пропонує профілактичні заходи проти інсульту:
- регулярні перевірки показників артеріального тиску, рівня цукру в крові, холестерину – будинок догляду за людьми похилого віку оснащений необхідним обладнанням;
- організація корисного, смачного, збалансованого раціону харчування у встановленому режимі – відповідно до рекомендацій лікаря, який обслуговує будинок для людей похилого віку в Києві та області;
- медичні обстеження за індивідуальним графіком – з проведенням УЗД, здаванням аналізів тощо.
У приватних пансіонатах для людей похилого віку в Києві піклуються про те, щоб пацієнти отримували позитивні емоції. Для цього організовують цікаве дозвілля, займаються персонально та групами комплексами фізичних вправ, практикують щоденні прогулянки.