Порушення ходи у людей похилого віку
Один із показників здоров’я людини – хода. Її особливості залежить від багатьох чинників – характеру, віку, душевного стану, самопочуття, навіть соціального статусу. Вікові зміни, що відбуваються в організмі, також впливають на ходу. Після 60 років у 10% людей відбуваються порушення звичної манери ходьби, у 80-річних на такі порушення страждає понад 60%. У приватних будинках для людей похилого віку в Києві в Україні серйозно ставляться до цієї проблеми. Медичний персонал, який обслуговує пансіон для літніх людей, проводить обстеження з подальшим призначенням лікування та заходів, що сприяють усуненню патологій. Також ведеться активна робота щодо профілактики порушень ходи.
Причини та симптоми виникнення порушень ходи у літніх людей
Вікові зміни ходи у людей похилого віку можуть бути викликані різними факторами. Лікарі пансіонату для людей похилого віку в Києві виділяють основні причини:
- ортопедичні – виявляються внаслідок низки захворювань (остеоартрит), при деформації кісток;
- неврологічні – властиві людям із руховими порушеннями, погіршенням чутливості, хворобою Паркінсона;
- результат прояву захворювань – це може бути хвороби серцевої чи дихальної системи, ожиріння, порушення рівноваги з різних причин, інше.
У пенсіонерів патологічні зміни ходи зазвичай спричинені комплексом причин – зниженням зору, хворобами суглобів, судинною енцефалопатією, підвищеною стомлюваністю.
Будинок пансіонат для літніх призначений для догляду та лікування, у тому числі – порушень ходьби. Значною причиною звернути увагу на ходу, що змінилася, можуть послужити численні ознаки: асиметрична манера ходьби, волочіння ноги, укорочені, подовжені, що насіняють кроки, розгойдування корпусу при русі. Будь-яке відхилення від звичайної манери пересуватися може свідчити про певне захворювання.
Лікування порушення ходи
Будинок для людей похилого віку Київ має у своєму розпорядженні можливості провести всебічну діагностику будь-яких захворювань. У з’ясуванні причин порушення ходи можуть допомогти фахівці: терапевт, ортопедтравматолог, невролог.
Будинок пансіонат, призначений для людей похилого віку – зручне місце для проведення не тільки лікування основних захворювань, але й комплексних заходів за індивідуальною програмою чи групами.
Будинок для людей похилого віку Київ має необхідне обладнання, у вартість обслуговування пацієнтів входить забезпечення їх допоміжними пристроями:
- Тростини. Рекомендуються пацієнтам, які страждають на артритні болі в колінах і тазостегнових суглобах. Тростина допомагає крокувати більш стійко, але повільніше, ніж при звичайній ходьбі.
- Ходунки. Пристосуванням легше користуватися при розвинених м’язах плечей, рук. Воно забезпечує стійкість з обох боків, не дозволяє впасти вперед. Падіння назад не запобігає.
Спеціально підготовлений персонал, який обслуговує пансіонат для людей похилого віку, проводить з підопічними силові тренування. Тренувальні програми, що практикуються у приватних пансіонатах для хворих, літніх пацієнтів, розробляються індивідуально. 2-3 тренування на тиждень (навіть якщо це прогулянка), що здійснюються регулярно, зменшують болючі відчуття, стабілізують ходу.
Хворим, які надійшли у Києві до будинку для людей похилого віку, пропонуються комплекси вправ з 8-14 повторень на тренажерах, в результаті – покращується стан м’язів, що підтримують кістки тазу, спини, зміцнюються м’язи гомілки.
Пацієнти, спрямовані для лікування в будинок для людей похилого віку, можуть проходити альтернативні силові тренування – вставати зі стільця з гирями, підніматися сходами з обтяжувачами, інше. Навантаження поступово збільшується.
Також фахівці, які обслуговують будинок для людей похилого віку в Київській обл., займаються з людьми похилого віку вправами з поліпшення рівноваги. Вчать стояти у правильній, стійкій позі, дотримуючись статичної рівноваги, нахилятися. Застосовуються дихальні гімнастики, скандинавська ходьба (з використанням палиць).
Обов’язково проводяться заходи щодо профілактики виникнення порушень ходи.