Нічні судоми у людей похилого віку: причини та методи боротьби
Нічні судоми – це раптові, мимовільні скорочення м’язів, які найчастіше виникають у ногах, особливо у литкових м’язах, і виявляються під час сну чи стані спокою. Судоми можуть тривати від кількох секунд до кількох хвилин і можуть бути болючими, перериваючи сон і викликаючи дискомфорт, негативно впливаючи на загальний стан людини похилого віку. Причини нічних судом можуть бути різноманітними, і кожен реабілітаційний центр (інсульт, травми, виснаження) ставить перед собою завдання визначити ці причини та усунути їх.
Чому виникають нічні судоми та як з ними боротися
Причини нічних судом можуть бути різноманітними, включаючи зневоднення, нестачу мінералів, таких як магній та калій, перевтома м’язів, тривале перебування в одному положенні, а також порушення кровообігу. У людей похилого віку епізоди судом спостерігаються частіше, тому догляд за старою людиною повинен включати профілактичні заходи.
Дефіцитні стани
Магній, кальцій та калій – мікронутрієнти, які підтримують роботу м’язів. При їх недостатності чи дефіциті виникають судоми. У людей похилого віку брак цих нутрієнтів поширений через незбалансоване харчування і порушення всмоктування в кишечнику. Хоспіс (Дніпро) обов’язково проводить аналіз на рівень цих мінералів в організмі, до складу ціни проживання входять вітамінно-мінеральні комплекси для профілактики та лікування дефіциту.
Порушення питного режиму
У людей похилого віку часто розвивається електролітний дисбаланс, який теж провокує судоми. Для оптимальної гідратації необхідно випивати щонайменше 1,5 л води. Приватний пансіонат для людей похилого віку Київ стежить за питним режимом своїх пацієнтів, що знижує ризики нічних судом.
Низька фізична активність
Нічні судоми можуть бути результатом слабкості м’язів. З цим станом стикаються люди ослаблені, малорухливі, які мають м’язову атрофію. Для підвищення м’язового тонусу будинок для людей похилого віку (Дніпро) практикує посильні фізичні навантаження, до складу ціни проживання може входити ЛФК, акваеробіка, індивідуальні програми. Якщо людина прикута до ліжка через хворобу та фізична активність неможлива, для профілактики судом призначається реабілітація людей похилого віку після інсульту у вигляді пасивних навантажень, масажу.
Вплив медикаментів
Нічні судоми можуть бути результатом медикаментозної терапії: деякі медикаменти викликають такий побічний ефект через виведення калію (гіпокаліємія). У такому разі хоспіс для людей похилого віку в Дніпропетровську розглядає альтернативні медикаменти або спрямовує сили на усунення дефіциту калію.
Деякі клінічні стани
Причиною нічних судом можуть бути хронічні чи тяжкі захворювання. Найчастіше з таким станом стикаються люди з цукровим діабетом, варикозом, ендокринними хворобами, а також пацієнти, що лежать. Догляд за онкологічними хворими у стаціонарі, лежачими хворими включає масажі та компреси, які покращують циркуляцію крові та підтримують м’язовий тонус, тим самим знижуючи ризик судом.
Рекомендації
Нічні судоми негативно відбиваються як сну і, відповідно, психічному стані літньої людини. Будинок для людей похилого віку Дніпро забезпечує комплексний підхід до своїх пацієнтів: вартість включає збалансоване харчування, програми фізнавантажень, фізіотерапію.
Літні, виснажені або хворі люди вимагають специфічного догляду, при хронічному діагнозі рекомендується підібрати спеціалізований пансіонат для людей з деменцією, інсультом, переломами, що не зростаються. Такі медустанови забезпечують:
- регулярне спостереження здоров’ям;
- цілодобовий супровід;
- створення комфортних умов;
- психологічну підтримку.
Будинок для людей похилого віку (Дніпропетровськ) надає необхідну допомогу пацієнтам, схильним до нічних судом через вік або хвороби – дізнайтеся ціни на проживання та забезпечте своєму близькому гідний догляд.