Правила комунікації з членом сім’ї після поселення до будинку для людей похилого віку
Мотиви для переїзду до будинку літніх можуть бути різними, починаючи від потреби у спеціалізованому догляді для родича, закінчуючи відсутністю можливості особисто піклуватися про нього через часті відрядження. Організувати поселення легко – достатньо зібрати особисті речі, документи та отримати згоду самого пенсіонера, але також слід заздалегідь подумати про налагодження комунікації у майбутньому. Родичам важливо знати самопочуття старого, а йому – продовжувати відчувати себе частиною сім’ї.
Організація життя в будинку для людей похилого віку під Києвом: чи не буде родичу самотньо?
Задоволеність постояльця геріатричного центру та його рідних багато в чому залежить від того, наскільки комфортно старому там перебуватиме. Йдеться не тільки про побутові зручності, збалансоване харчування та професійний догляд, а й про спілкування. Якщо в Києві обрати хороший хоспіс, то можна розраховувати на оптимальні умови, в тому числі на створення можливостей для взаємодії з однолітками.
У звичайному житті більшість пенсіонерів відчувають нестачу спілкування, оскільки молоде покоління зайняте роботою та особистими справами, а друзі є не у всіх, до того ж у багатьох є проблеми зі здоров’ям, тому зустрічі з ними дуже рідкісні. Оселившись у будинок для людей похилого віку, людина відразу стає частиною спільноти старих людей з однаковими складнощами та бажаннями. Серед гостей однозначно вийде знайти цікавих співрозмовників і навіть завести друзів. Проживання в одному місці дозволяє спілкуватися щодня (якщо є таке бажання), отримуючи нові знання, поділяючись на спогади і т.д. А всілякі заняття та розваги не дають занудьгувати навіть тим, хто через хворобу чи травму не може самостійно пересуватися.
Коли старий переїжджає в приватний будинок для проживання для людей похилого віку, то, крім взаємодії з однолітками, він постійно розмовляє з персоналом. Він відчуває увагу та турботу співробітників хоспісу, що не дає відчувати себе самотнім, а якщо деструктивні думки таки виникають, то на допомогу приходять досвідчені психологи.
Як часто потрібно приїжджати до приватного пансіонату для людей похилого віку?
Одна з причин, чому пенсіонери змінюють місце проживання, полягає у завантаженості графіка їхніх дітей та онуків. Очевидно, що їздити щодня в будинок відпочинку для людей похилого віку неможливо, але й повністю відмовлятися від візитів не можна. Телефонні розмови дозволяють відстежувати самопочуття близької людини, дізнаватися про останні новини та ділитися подіями зі свого життя, але лише особиста зустріч дає можливість підтримувати емоційну близькість.
Періодичність візитів залежить від сукупності факторів:
- наявності вільного часу з урахуванням робочого графіка, відряджень, захоплень;
- місця проживання – коли хоспіс знаходиться в Київській області, а сім’я живе далеко, то фізично не вдасться приїжджати у будні, тільки у вихідні або у відпустку;
- наявності особистого автотранспорту;
- бажання візитерів та самого пенсіонера – не всі постояльці хочуть часто бачити рідних, і до їхніх побажань слід дослухатися;
- об’єктивних обставин, зокрема епідеміологічних обмежень.
Рекомендації родичам, чиї близькі переїхали в пансіонат для людей похилого віку в м. Київ
- Ще до переїзду обговоріть, як часто і в якому форматі спілкуватиметеся, щоб потім ніхто не почував себе скривдженим.
- Приїжджайте на зустріч, якщо домовилися про неї заздалегідь, якщо немає якихось форс-мажорних обставин.
- Регулярно телефонуйте, причому не тільки з родичем, але і з керівником центру, щоб чітко розуміти, як почувається член сім’ї.
- Діліться важливими та цікавими моментами зі свого життя, а також уважно слухайте, що розповідає родич про будинок для старих людей, про свої захоплення та досягнення.
- Погоджуйтесь на запрошення взяти участь у якихось заходах, наприклад, обов’язково варто підтримати близьку людину під час виступу на концерті мистецької самодіяльності.
- Відповідайте на дзвінки пенсіонера або передзвонюйте, якщо не змогли відразу взяти слухавку.
Санаторій для літньої людини цілком може стати другим будинком завдяки турботі досвідченого персоналу, налагодженому побуті, цікавому дозвіллі, спілкуванню з однолітками та родиною. У ваших силах допомогти йому з адаптацією та налагодженням життя в новому оточенні.