Як доглядати літню людину?
Не кожна людина в похилому віці може виконувати рутинні справи і самостійно обслуговувати себе. У такому разі постійно потрібна допомога. Найчастіше стан страждає через хронічні захворювання: підвищений тиск, серцево-судинну недостатність, діабет, хвороби опорно-рухового апарату, нейродегенеративні процеси.
Не завжди родичі можуть забезпечити догляд. Найкращий вихід – переїзд до санаторію для людей похилого віку, їх в Україні чимало. Родича потрібно підготувати до цього, оскільки люди у віці болісно сприймають зміну місця проживання.
Особливості догляду за людьми похилого віку
Якщо родич відмовляється переїжджати до будинку для літніх людей (Запорізька чи Київська область), потрібно забезпечити йому комфортні та безпечні умови вдома. Для цього потрібно:
- Подбати про безпеку. Через порушену координацію часто відбуваються падіння, що призводять до переломів. Тому важливо зробити простір безпечним. При цьому потрібно позбутися килимів і доріжок на підлозі, прибрати нестійкі меблі. У туалеті та ванній кімнаті будуть потрібні надійні поручні.
- Пам’ятати про кордони. Літній людині потрібно залишати самостійність. Якщо вона має можливість щось робити самостійно – не позбавляйте її цієї можливості. Коли виконуються гігієнічні процедури, необхідно максимально поважати особистий простір.
- Бути уважним. У приватних пансіонатах для хворих та людей похилого віку стан постояльців постійно контролюють співробітники. У домашніх умовах подбати про це доведеться родичам. Важливо пам’ятати, що будь-яке нездужання може спричинити не лише вік, а й серйозні хронічні захворювання.
- Враховувати особливості віку. Важливо правильно організувати харчування. У будинку для людей похилого віку, який розташований у Києві та Київській області, Запоріжжі чи Одесі, над створенням меню працює дієтолог. Кількість солі та калорійність мають бути невисокими, але при цьому страви мають бути поживними. Обов’язково контролюється кількість клітковини.
Складно доглядати лежачих родичів. Персонал у приватному пансіонаті для літніх людей у Київській чи будь-якій іншій області знає, як виконувати обробку, щоб не допустити пролежнів. Важливо щонайменше тричі на день міняти памперси, проводити дихальну гімнастику для запобігання пневмонії.
Особливості приватного хоспісу
Лікарня – це стрес, який негативно впливає на самопочуття та емоційний стан пацієнта, особливо у віці. Вдома також не завжди є можливість створити необхідний догляд. Найкращим варіантом стає приватний хоспіс, вартість послуг у якому залежить від різних факторів.
Подібні заклади часто розташовані в екологічно чистих районах, оскільки людям похилого віку потрібно щодня гуляти і дихати свіжим повітрям. Приватний будинок для людей похилого віку пропонує для проживання кімнати, обладнані спеціальними меблями та пристроями. Тут можна не лише жити, а й проходити реабілітацію після операцій чи тяжких хвороб. Подібний будинок для людей похилого віку відрізняється низкою переваг:
- цілодобовим контролем за станом гостей;
- медикаментозним лікуванням та відновлювальними програмами;
- збалансованим харчуванням;
- заняттями із психологом;
- щоденними прогулянками та організованим дозвіллям.
Співробітники допомагають приймати їжу та проводити гігієнічні процедури. Пансіонат для людей похилого віку – місце, де люди у віці не лише покращують своє здоров’я, а й отримують спілкування, якого їм часто не вистачає. Часто люди похилого віку сидять удома, в чотирьох стінах і єдина розвага – телевізор. Будинок для людей похилого віку призначений для однолітків, у них завжди є теми для розмов та загальні заняття. Сумувати їм не доведеться, постійно проводяться конкурси, заняття танцями та співом, можна читати книги у бібліотеці. Дізнатися про те, які умови пропонує будинок для людей похилого віку, філії якого є по всій Україні, можна у нас на сайті.