Як обрати приватний хоспіс для родича?
З віком людський організм зношується. Виявляються різні захворювання, що заважають вести нормальне життя. Ще складніше, коли внаслідок хвороби людина виявляється прикутою до ліжка. Літні люди страждають від самотності, почуваються непотрібними.
Завдання родичів – забезпечити достойний догляд. Але це не завжди можливо, оскільки не вистачає часу та спеціальних навичок. Один із варіантів – будинок для людей похилого віку. В Україні є державні та приватні заклади. Якщо з державними установами пов’язано чимало негативних відгуків, то з другим варіантом справи інакші.
Що враховувати під час вибору приватного хоспісу?
Хороший пансіонат для людей похилого віку має відгуки в інтернеті, з ними можна легко ознайомитися. Також діють сайти з наданою інформацією, фото- та відеоматеріалами. По телефону можна легко уточнити питання, що виникли. Обираючи будинок для людей похилого віку, потрібно звернути увагу на:
- Ціну. У вартості закладено зарплату працівників, видаткові матеріали, необхідні речі, харчування та інше. Як правило, пансіонат для людей похилого віку пропонує різні пакети послуг, вартість яких відрізняється. Ціна може бути вказана за кілька днів або місяць – залежить від типу перебування відвідувача.
- Перелік послуг. У стандартний пакет входить побутовий та гігієнічний догляд, забезпечення моніторингу здоров’я, харчування та дозвілля. Можливе надання додаткових послуг, які надаються реабілітацією, спостереженням вузькопрофільних фахівців, ін’єкціями, перев’язками та заняттями з психологами.
- Кваліфікацію персоналу. У штаті – достатньо співробітників, щоб приділяти увагу кожному постояльцю. Найкращий варіант переконатись у цьому – відвідати пансіонат для пенсіонерів. Уточніть освіту та досвід роботи персоналу. На місці подивіться, як співробітники спілкуються із постояльцями.
Комерційні будинки для літніх людей повинні дотримуватися санітарних норм. Пенсіонери, що в них проживають, повинні виглядати доглянутими, територія – чистою та акуратною. Велике значення має місце розташування закладу. Краще, якщо будинок-пансіонат для хворих і людей похилого віку розташований у передмісті, в місці з чистішим повітрям. Людям у віці потрібні щоденні прогулянки і якщо територія буде акуратною та зеленою – настрій та самопочуття покращуватимуться.
Які вимоги до будинків для людей похилого віку?
Перш ніж родич переїде до будинку для літніх людей, потрібно уточнити й інші важливі питання. Велике значення має якість:
- Харчування. Щоб підтримувати здоров’я, потрібний збалансований раціон. У будинку для людей похилого віку, який розташований у Києві чи іншому місті, харчування зазвичай – чотири-шестиразове. Їжа – якісна та різноманітна, підібрана з урахуванням особливостей захворювань постояльців. У розробці меню беруть участь лікарі та дієтологи, завдання харчування – дати необхідну енергію та не перевантажити організм. Особливо велике значення це має за наявності діабету чи алергії.
- Пожежної безпеки. У будинку для людей похилого віку у Києві чи Київській області мають бути необхідні пристрої для гасіння вогню. На стінах мають бути схеми із позначеними евакуаційними шляхами. Також варто звернути увагу на наявність протипожежної сигналізації, запасних виходів та м’яких нош для евакуації лежачих постояльців.
Будинок для людей похилого віку, який розташований у місті Київ та будь-якій області, має бути обладнаний усіма необхідними для безпеки відвідувачів пристроями: пандусами, протиковзними килимками, поручнями в туалетах та на сходах, спеціальними підйомними механізмами. У зимові місяці важливо, щоб доріжки були добре очищені та почищені, тому що для людей у віці будь-яке падіння загрожує складними переломами. Не повинно бути крутих сходів, далеко розташованих санвузлів та низьких ліжок. У Києві дізнатися про приватний пансіонат для людей похилого віку легко – достатньо зайти на наш сайт.